Депутати з другої спроби проголосували за перспективний план об'єднання територіальних громад. Згідно з цим планом замість 710 місцевих рад мають бути 160. Обласна рада дозволила селам та містечкам об'єднуватися.
Вдруге депутати спробували схвалити план об'єднання територіальних громад. І таки зробили це більшістю голосів.
«Для громад це означає дуже серйозний фінансовий і майновий ресурс. Громади, які об'єднаються, які будуть спроможними фінансово, отримають в першу чергу додатковий ресурс. Це 60% податку на доходи фізичних осіб. Це той додатковий фінансовий ресурс, який мають міста обласного значення», — пояснив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський.
Об'єднані громади прирівняють до міст обласного значення. Також вони отримають право розпоряджатися землею за межами населених пунктів, самостійно вирішувати містобудівні питання, видавати дозволи та здійснювати контроль.
Та є депутати, які вважають таку реформу не на часі.
Депутат обласної ради (ВО «Свобода») Йосип Ситник розповів: «Кабінет Міністрів намагається свою відповідальність чи точніше безвідповідальність перекласти на обласну раду, не провівши ще децентралізації, не передавши фінансових ресурсів, лише обіцянками годуючи сільські громади, що вони, можливо, в майбутньому щось отримають».
Територіальна реформа — справа добровільна. Та якщо громади таки вирішать об’єднуватись, мусять зробити це так, як позначено на затвердженій карті. Центрами стануть найбільші і найбагатші села. В сільських радах думки з приводу реформи розділились. Селам, які були дотаційними, реформа вигідна, а от тим, які на себе заробляли, - ні.
Землевпорядник пані Ольга вважає, що провінційним громадам буде не вигідно: «Там, де буде круг, там буде і все. А поки до нашого села там якісь копійки добіжать.. »
Села, які стануть центром, тепер змушені будуть ділитись з біднішими. Однак тут до спільної казни готові.
«Ми повинні будемо виконувати роботи в кожному процентному відношенні по всіх селах, які до нас приєднають. То є виклик часу. Колись наші сусіди поляки так само об'єднались і десь на багато далі пішли вперед», — впевнений сільський голова Сорок Львівських Зеновій Петрух.
В селах наразі чекають роз’яснень із Києва. Без них кажуть, реформа неможлива.