Дуже ймовірно, що консультації щодо розпуску парламенту таки відбудуться, - нардеп Андрій Шкіль

14:25, 4 березня 2008

"Ймовірність проведення консультацій щодо перспективи продовження повноважень парламенту є високою, оскільки позиція Партії регіонів зараз є такою ж "мудрою", як їх вчинок з кульками. Та ця дитяча наївність у нас не має підтримки і ми не збираємося на неї реагувати", - заявив ZAXID.NET народний депутат України від БЮТ Андрій Шкіль, коментуючи заяву секретаря РНБОУ Раїси Богатирьової про те, що Президент зберігає за собою право провести політичні консультації з політичними силами щодо перспективи продовження повноважень парламенту.

Він також додав, що у разі, якщо парламент буде дієвим, він приступить до роботи, а якщо ж ні - потрібно проводити дострокові вибори. За словами Андрія Шкіля, БЮТ уже готовий до проведення консультацій з цього приводу.

Що стосується того, чому відповідну заяву зробила саме Раїса Богатирьова, А.Шкіль зазначив: "Правильно зробила, а пізніше її оголосить Президент".

"Це не є сигналом до того, що, мовляв, якщо будете погано поводитись, ми вас розпустимо. І тут грає не глава Секретаріату Президента. Це не його заява, а секретаря РНБОУ, яку очолює Ющенко", - резюмував він.

Довiдка ZAXID.NET

Незважаючи на те, що президент Віктор Ющенко не бажає розпуску Верховної Ради, він зберігає за собою право провести консультації з політичними силами щодо перспективи продовження повноважень парламенту цього скликання. Про це заявила секретар РНБО Раїса Богатирьова - повідомляє прес-служба апарату РНБО.

"Таке рішення може бути прийняте президентом, якщо в найближчі дні робота парламенту не буде розблокована, і він не почне виконувати свої конституційні зобов’язання", - заявляє Богатирьова. При цьому вона зазначає, що "вся відповідальність за наслідки такого рішення лежатиме на політичних силах парламенту - парламентсько-урядової коаліції і опозиції".

Водночас, як йдеться у заяві, РНБО на чолі з президентом "готова якнайшвидше, на вимогу більшості і опозиції, надати свої конституційні можливості для підготовки спільної позиції і угоди щодо політичної стабільності та конституційної спроможності Верховної Ради діяти єдино з урядом і президентом по укріпленню української державності та забезпеченню ефективного обслуговування національного інтересу".