Два бомбардувальники РФ пролетіли до Іспанії повз кордони п'яти країн Європи

07:04, 6 жовтня 2016

Два російські бомбардувальники Ту-160 супроводжувалися винищувачами чотирьох європейських країн від Норвегії і до північної частини Іспанії й назад. Про це пише ВВС.

Як повідомляється, ВПС Норвегії, Британії, Франції та Іспанії піднімали в повітря свої перехоплювачі коли російські літаки наближалися до повітряних кордонів кожної з цих країн. Інцидент стався ще 22 вересня, проте подробиці стали відомі лише нещодавно, коли було оприлюднено заяву французького міністерства оборони.

У ній повідомляється, що військові Норвегії першими виявили пару російських бомбардувальників (за класифікацією НАТО - Blackjack) біля північних кордонів країни. По тривозі в повітря були підняті два винищувачі F-16, які супроводжували російські літаки на північ Шотландії.

Після цього Британія підняла в повітря винищувачі Typhoon з бази Королівських ВПС Лоссімут на перехоплення бомбардувальників, які в той момент знаходилися на захід від Шетландських островів. Як заявили тоді ВПС Британії, російські літаки не порушували повітряний простір країни.

Потім російські бомбардувальники пройшли по дотичній вздовж західного узбережжя Ірландії, після чого були перехоплені двома французькими винищувачі Rafael в 100 км від узбережжя Бретані. Як повідомило міністерство оборони Франції, ще два «Рафаля» піднімалися в повітря на підмогу тоді, коли Ту-160 пролітали далі на південь.

Нарешті Іспанія була змушена відправити два своїх літаки F-18 на перехоплення російських літаків на північ від Більбао. Після цього бомбардувальники РФ здійснили розворот і рушили в зворотному напрямку. Допускається, що на зворотному шляху їх перехоплення вже не здійснювався.

У той же день Ісландія поскаржилася, що російські Ту-160 пройшли в небезпечній близькості від цивільних літаків. За інформацією МЗС Ісландії, бомбардувальники плролетіли на відстані у 1800-2700 метрів нижче пасажирського літака, що виконував рейс з Рейк'явіка в Стокгольм. Однак міноборони РФ назвало ці твердження ісландського МЗС «плодом їхньої фантазії».

Для Британії цей інцидент став черговим серед низки аналогічних випадків за участю російських військових літаків. У той же час, як пишуть іспанські ЗМІ, цей проліт досяг найпівденнішої точки. Так далеко російські бойові літаки ще не залітали.

Польоти російських військових літаків поблизу кордонів європейських країн почастішали на тлі охолодження відносин Москви із західним світом. Нещодавно це охолодження досягло ще більш низької позначки, після того, як США розірвали військове співробітництво з Росією в Сирії.