Два львівські університети увійшли до першої десятки лідерів за науковими досягненнями

17:23, 5 лютого 2019

Бібліографічна та реферативна база даних Scopus.org.ua опублікувала рейтинг університетів України за показниками наукової діяльності. До першої десятки лідерів увійшли Львівський національний університет імені Івана Франка та НУ «Львівська політехніка». Про це повідомило видання «Твоє місто» з посиланням на Scopus.

Рейтинг формувався за кількістю наукових публікацій, які підготували співробітники вишів. Окрім кількості матеріалів, брали до уваги також цитованість наукових статей.

Відтак, ЛНУ імені Івана Франка, як і торік, посів третє місце у рейтингу, поступившись КНУ імені Тараса Шевченка та Харківському національному університету ім. Каразіна. Науковці ЛНУ імені Франка підготували 6,5 тис. статей, отримавши майже 38 тис. цитувань на свої публікації.

На восьмій сходинці — НУ «Львівська політехніка». Згідно із даними Scopus, науковці політехніки підготували понад 6 тис. наукових статей. Їх процитували більше 17 тис. разів.

Як і торік, 11 місце рейтингу посів Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького (945 публікацій та 5,6 тис. цитувань).

Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького зайняв 37 місце у рейтингу (206 статей та 1267 цитувань).

Із 143 одразу на 80 місце піднявся Львівський торговельно-економічний університет (110 статей та 446 цитувань), а Львівський державний університет фізичної культури посів 83 місце (135 публікацій та 365 цитувань).

На 90 місці опинився Львівський університет безпеки життєдіяльності (119 наукових матеріалів та 362 цитування), на 117 — Львівський національний аграрний університет, науковці якого підготували 101 публікацію, їх процитували 312 разів. На 156 місце потрапив Львівський університет економіки і туризму (7 статей та 8 цинувань), а 159 сходинку посів Львівський університет бізнесу і права (7 публікаційн та 6 цитувань).

Довідка: Scopus є найбільшою у світі універсальною базою даних з можливостями відстеження наукової цитованості публікацій. База даних Scopus є найбільш повним та вичерпним ресурсом для пошуку наукової літератури. Ця база об’єднує публікації із наукових журналів, матеріали конференцій, а також статті із книжкових наукових видань. Scopus у більшості країн є головним джерелом отримання наукометричних даних для проведення оціночних досліджень на державному та корпоративному рівнях. Зараз у базі нараховується понад 18 000 позицій із технічних, медичних та гуманітарних наук. Цитованість у базі даних підраховується шляхом автоматизованого аналізу змісту цих списків. Для підрахунку застосовуються індекс Гірша.