У Венеційському кінофестивалі, який стартує 28 серпня, візьмуть участь два українські фільми. Документальну картину Ольги Журби «Пісні землі, що повільно горить» покажуть поза конкурсом, ігровий повнометражний дебют Жанни Озірної «Медовий місяць» – у програмі Biennale College Films.
Стрічка «Пісні землі, що повільно горить» зображує життя в Україні протягом перших двох років повномасштабного вторгнення. Фільм фіксує зміни в суспільстві, яке долає шлях від паніки перших тижнів великої війни до прийняття смерті й руйнувань, які зрештою стають трагічною нормою для українців.
«Участь у Венеційському фестивалі відкриває шлях до ширшої аудиторії, фільм побачить більше людей, і ми зможемо поширити безкомпромісні меседжі про війну та російський терор. Фільм створено таким чином, щоб спонукати глядача відчувати», – розповідає режисерка.
Фільм став другою повнометражною документальною роботою Ольги Журби. Дебютна стрічка «Назовні» була відзначена у 2022 році на Берлінському кінофестивалі з прав людини.
У центрі сюжету картини Жанни Озірної «Медовий місяць» – пара, яка опинилась в окупації. Це дослідження їхніх стосунків, страхів, справжнього розуміння одне одного. Головні ролі зіграли Роман Луцький («Відблиск», «Безславні кріпаки», «Віддана») та Ірина Нірша.
Режисерка Жанна Озірна – учасниця Berlinale Talents 2020, авторка короткометражних фільмів «Зустріч», «Благодать» та «Дорослий».
До основної програми 81-го Венеціанського кінофестивалю увійшла 21 картина, серед них «Кімната по сусідству» іспанського режисера Педро Альмодовара з Тільдою Свінтон та Джуліанною Мур у головних ролях, друга частина фільму «Джокер» американського режисера Тодда Філліпса, в якому головні ролі виконали Хоакін Фенікс та Леді Гага, «Орден» австралійського режисера Джастіна Курзеля із Джудом Лоу, «Марія» чилійського режисера Пабло Ларрейна.
На жаль, не обійшлось без росіян. У програмі представлена стрічка «Росіяни на війні» російсько-канадської режисерки Анастасії Трофімової. Фільм вважається копродукціґю Франції та Канади.
Режисерка стала частиною одного з російських батальйонів, які воюють на сході України та виявила речі, далекі від того, про що розповідає російська пропаганда, йдеться у синопсисі.
У програмі «Горизонти» покажуть фільм «Тихе життя» про російську родину, яка емігрує до Швеції. Фільм зняв грейький режисер Александрос Авранас.
«Золотого лева» за внесок у кінематограф на цьому фестивалі отримають австралійський режисер Пітер Уїр та американська актриса Сігурні Вівер. Фільмом відкриття стане «Бітлджус Бітлджус» Тіма Бертона.
Фестиваль триватиме з 28 серпня до 7 вересня.
Також оголошено склад журі основного конкурсу:
- Ізабель Юппер, французька актриса (президент журі);
- Джеймс Грей, американський режисер;
- Ендрю Гей, британський режисер;
- Агнешка Голланд, польська режисерка;
- Клебер Мендонса Фільо, бразильський режисер та продюсер;
- Абдеррахман Сіссако, мавританський режисер;
- Джузеппе Торнаторе, італійський режисер;
- Юлія фон Хайнц, німецькка режисерка;
- Чжан Цзії, китайська актриса.
Основна конкурсна програма
- «Бруталіст», режисер Бреді Корбет
- «Кімната по сусідству», режисер Педро Альмодовар
- «Вермільйон», режисер Маура Дельперо
- «Сицилійські листи», режисери Фабіо Грассадонія та Антоніо Пьяцца
- «Квір», режисер Лука Гуаданьїно
- «Кохання», режисер Даг Йохан Хьовгеруд
- «Квітень», режисер Деа Кулумбегашвілі
- «Орден», режисер Джастін Курзель
- «Марія», режисер Пабло Ларрейн
- «Троє друзів», режисер Еммануель Муре
- «Вбити жокея», режисер Луїс Ортега
- «Джокер: Безумство на двох», режисер Тодд Філліпс
- «Маленька», режисер Халіна Рейн
- «Я все ще тут», режисер Вальтер Саллес
- «Майбутня діва», режисер Джулія Луїза Штайгервальт
- «Врожай», режисер Афіна Рахель Цангарі
- «Молодість - повернення додому», режисер Ван Бін
- «Очі незнайомця», режисер Йео Сью Хуа
- «Поле бою», режисер Джанні Амеліо
- «Їхні діти після них», режисери Зоран та Людовік Букерма
- «Спокійний син», режисери Дельфін та Мюріель Кулен