Дві партії опинились на межі проходження до Верховної Ради

До парламенту точно проходять лише чотири партії – «Слуга народу», «Опозиційна платформа» «Європейська солідарність» та «Батьківщина»

14:39, 3 червня 2019

Партії «Сила і честь» Ігоря Смешка та «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка опинилися на межі проходження до парламенту. Гарантовано потрапляють до ВРУ наразі лише чотири політсили. Про це свідчать результати свіжого опитування центру «Соціальний моніторинг», оприлюднені у понеділок, 3 червня.

Станом на кінець травня за партію «Слуга народу» готові проголосувати 40,9% респондентів (це з тих, хто піде на вибори і вже визначився за кого голосувати). На другому місці – «Опозиційна платформа» Бойка, Рабіновича та Медведчука, за яку готові проголосувати 11,1% опитаних, на третьому – «Європейська солідарність» Петра Порошенка із 10,5%. Окрім цих прохідний бар'єр у 5% також долає «Батьківщина» Юлії Тимошенко, в якої наразі рейтинг на рівні 9,3%.

Для збільшення клікніть на зображення

Водночас партії «Сила і честь» Ігоря Смешка та «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка опинились за десяті відсотка від прохідного бар'єра – за першу готові голосувати 4,9%, за другу – 4,8%.

Усі інші партії мають менше 4%. Це партія «Голос» Святослава Вакарчука, за яку готові голосувати 3,3%; Радикальна партія Олега Ляшка – 2,7%; «Опозиційний блок» (Вілкул, Мураєв, Новинський) – 2,4%; «Свобода» – 2,3%; «Самопоміч» – 1,7% та «Українська стратегія» (Гройсман) – 1,5%.

Для збільшення клікніть на зображення

Станом на початок червня, кажуть, що не підуть на вибори 9,5%, а ще 15,3% українців не визначились за кого голосувати. Цікаво, що найбільше тих, хто не піде на вибори, є серед молоді (це 22% у категорії 18-29 років та 14% у категорії 30-39 років) та на Півдні України (17,7%).

Зазначимо, дострокові вибори до ВРУ відбудуться 21 липня. Вибори пройдуть за змішаною системою, тобто половина депутатів обиратиметься у мажоритарних округах, а ще половина – за списками партій. ЦВК уже реєструє перших мажоритарників, а спостерігачі фіксують перші випадки роздачі громадянам свого округу медикаментів, продуктів та спортивного інвентаря.

P. S. Дослідження центру «Соціальний моніторинг» проводиться за методикою ролінгового опитування, під час якого в кінці квітня провели установче дослідження, а через рівні часові проміжки дані уточнюють завдяки проведенню нових хвиль опитувань. Під час установчої хвилі опитано 2000 респондентів, під час хвиль дані доповнюють ще 200 респондентів (зменшеною копією вибірки, що дозволяє більш точно показувати зміну рейтингів). Похибка дослідження не перевищує 2,2%.