Депутати Львівської міської ради вночі 19 липня таки погодили виділення 15 млн грн на прибирання міста. Ухвалою вони погодили виділення таких додаткових коштів на санітарне прибирання, однак за умови що їх розподілять у річному розписі видатків за місяцями лише при погодженні бюджетної комісії. «За» проголосував 61 депутат.
Розгляд питання розпочали 18 липня вдень. Однак голова бюджетної комісії Яромир Самагальський повідомив, що при формуванні бюджету міста-2013 на благоустрій Львова депутати передбачили 59 млн грн, з них 46 млн грн – на санітарну очистку міста. «Але з них чиновники 13 млн грн забрали на різні речі: ямковий ремонт, миття пам’ятників, малювання турнікетів, покоси трави», – сказав він і додав, що відтак додатково 15 млн грн депутати дадуть тільки за умови, що це кошти виключно на зарплату двірників.
Голова профспілки працівників ЖКГ у Львові Ольга Юринець натомість повідомила, що двірників поставили перед фактом: асигнування на зарплату двірників завершились у червні. «Зараз знову стоїть питання, що нас можуть залишити без зарплати. Шановні депутати, не повертайтесь спиною до двірника... Грошей немає, оскільки є виконі роботи", - сказала вона.
Голова Сихівського району Львова заявила, що працівники ЛКП у районах безплатно працювати не будуть."На Сихівський район на 2013 рік виділено понад 10 млн грн. Була зима і всі в цій залі обіцяли, що додатково дадуть кошти, адже додатково залучали техніку і ресурси (на прибирання від снігу). Згадайте Київ і згадайте Львів. У кінці року казначейство не проплачувало грошей, тому 2,2 млн грн пішло на погашення боргів за минулий рік… Весною місто було в ямках, ямковий ремонт треба було робити. 1,2 млн з благоустрою пішло на ремонт доріг. 4,6 млн грн - на саночистку. І голів районів називають злочинцями. Побудьте ви головою району", - звернулась вона до депутатів.
Директор департаменту фінансової політики Олег Іщук водночас заперечив Самагальському, що зарплата двірників – це не лише прибирання, а платять їм за виконану роботу, відтак депутати взяли перерву у розгляді питання. Повернулись вони до нього аж близько півночі. Після обговорення вони підтримали пропозицію Самагальського про розподіл згаданих 15 млн грн виключно під контролем бюджетної депутатської комісії.
Прийняття цієї ухвали двірники не дочекались. Адже, як пояснили у профспілці, 18 липня більшість з них вийшли на роботу о 5:00-6:00, аби прибирати Львів.
Нагадаємо, 18 липня двірники вчергове пікетували Львівську міськраду з вимогою підняти їм заробітну плату, привівши її до норм законодавства.