Двох мешканців Волині викрили на продажі гуманітарної допомоги

Чоловіки продавали автомобілі, завезені в Україну під виглядом гуманітарної допомоги

10:50, 15 червня 2022

СБУ викрила одразу двох мешканців області, які продавали завезені під виглядом гуманітарної допомоги автомобілі. Один з них діяв від громадської організації волинського чиновника та бізнесмена Юрія Гупала «Віримо в Україну». Чоловіка, який проживає у Луцьку, затримали під час спроби продати такий автомобіль за 100 тис. грн. Також встановлено, що він планував продати авто швидкої за 12 тис. доларів. Іншого зловмисника затримали у Ковелі під час спроби продати два авто на суму 500 тис. грн.

Про викриття одразу двох злочинців прес-служба СБУ області повідомила у середу, 15 червня. Відомо, що одну зі схем організувала одна з громадських організацій Волині. Яка саме, наразі в прес-службі не уточнюють. Організація ввозила автомобілі в Україну під виглядом гуманітарної допомоги, а в подальшому їх продавали за готівку.

«Оперативники зафіксували продаж одного «гуманітарного» автомобіля за суму у понад 100 тис. грн. Також представник громадської організації обіцяв продати карету швидкої допомоги, ввезеної в Україну під виглядом гуманітарної допомоги. Її вартість зловмисник оцінив у 12 тис. доларів США», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляє ВолиньPost, йдеться про благодійний фонд Юрія Гупала «Віримо в Україну». В березні 2022 року голова Волинської ОВА Юрій Погуляйко призначив Юрія Гупала своїм заступником. За інформацією джерел, махінаціями у фонді безпосередно займався не він, а віце-президент Федерації боксу Волині Юрій Куць.

Згодом у фонді заявили, що організація насправді не має ніякого відношення до цих махінацій. Там зазначили, що так званий Ю.К. звернувся до фонду з пропозицією передати для потреб ЗСУ автомобілі, які він мав за кордоном. Для цього підготували всі необхідні документи, але авто так і не передали.

«Як з’ясувалося згодом, Ю. К. виявився шахраєм і разом зі спільниками налагодив злочинну схему продажу автомобілів, ввезених з-за кодону як благодійну допомогу для потреб ЗСУ та ТРО», – додають у фонді.

Чи правда це, з'ясує слідство. Щодо цього факту відкрили кримінальне провадження за ч.3 ст. 201-2 ККУ (незаконне використання гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку). Фігуранту провадження обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Йому загрожує від п'яти до семи років ув'язнення.

Ще одну схему організував мешканець Ковеля, який ввозив автівки з країн ЄС як гуманітарну допомогу, а в подальшому продавав їх. «Правоохоронці викрили зловмисника під час продажу двох транспортних засобів на загальну суму понад пів мільйона гривень», – йдеться у повідомленні.

У прокуратурі додають, що чоловік ввозив автомобілі начебто для допомоги одній з військових частин області.

Йому незабаром повинні вручити підозру за аналогічною статтею. Чоловікові загрожує до семи років ув'язнення.

Згодом СБУ повідомила, що вилучені у луцького підприємця автомобілі, вартістю 600 тис. грн, передали військовим у Херсонській та Миколаєвській областях.