Двоставковий тариф дає бюджету Львова додаткові 10 млн грн, – Синютка

19:30, 1 червня 2011

Застосування схеми розрахунку за теплопостачання за двоставкоговим тарифом дає змогу залучати до бюджету міста Львова додатково 10 млн грн податків. Якби розрахунки за тепло проводили за одноставковим тарифом, ці кошти йшли б до державного бюджету, – заявив 1 червня під час сесії Львівської міської ради перший заступник міського голови Львова Олег Синютка.

Також він додав, що якщо зараз перейти на одноставковий тариф, то восени людям доведеться платити на 50-60% більшу суму за тепло.

Під час сесії голова фракції ВО «Свобода» Руслан Кошулинський заявив, що на найближчу сесію міськради буде винесено проект ухвали про скасування двоставкового тарифу за послуги теплопостачання у Львові. Він аргументував це тим, що більшість мешканців, з якими провела зустрічі «Свобода» у місті, виступають проти двоставкового тарифу. Зокрема, мешканці не хочуть, з його слів, розподіляти оплату за тепло на 12 місяців, вважають двоставковий тариф непрозорим тощо.

«Ми наполягаємо на ліквідації двоставкового тарифу на найближчій сесії», – сказав Кошулинський. Він додав, що відповідний проект рішення його фракції вже підготувала, однак оскільки сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий перебуває на розширеному засідання уряду з питання тарифів, це питання вирішили не пропонувати на розгляд саме сьогодні. Він попередив, що якщо від виконавчих органів буде протидія щодо скасування двоставкового тарифу, «свободівці» ініціюватимуть загальноміський референдум з цього питання.

Своєю чергою, секретар ради Василь Павлюк нагадав, що раніше мер створив робочу групу для роботи над цим питанням. Також до наступної сесії Павлюк доручив провести масову інформаційну кампанію в місті щодо тарифного питання.

Водночас Олег Синютка наголосив, що і при одноставковому, і при двоставковим тарифу мешканці міста сплачують однакову суму за послуги теплопостачання, єдине, що за двоставоковому тарифу мешканці не змушені платити пеню.

«Коли ми вводили двоставковий тариф 2006 року, не було нормативної бази, ми вводили його, як піонери. Але зараз з 2007 року є чітко узаконено, що двоставковий тариф – це є тариф, який визначений законодавством України. Одноставковий тариф – на гарячу воду, двоставковий тариф – на тепло. Сьогодні багато міст на Сході, Півдні чи Заході України приймають двоставковий тариф. У людей сьогодні є помилкова думка, що взимку ми платимо за тепло, а влітку ми платимо невідомо за що. Але насправді взимку є збільшення плати, яке йде на оплату  газу, електрики та  частину витраченої води, це не є для того, щоб виробити теплову енергію, а лише заплатити за газ, електрику і за енергоресурси. А щоб виробити ці енергоресурси, треба працювати цілий рік, а не тільки взимку. Якщо взяти ці 132 мільйони постійної складової, то це 40% -  зарплата, яка платиться не тільки зимою, а впродовж року, 35% - це матеріали та ремонтні роботи, які також виплачують впродовж року, а також податки», – наголосив він.

Він наголосив, що незалежно від тарифу – одно- чи двоставкового – сума оплат не зміниться. «Завдяки двоставковому тарифу є можливість вкладати кошти в оновлення підприємства, крива поривів та аварій на підприємстві за останні 5 років суттєво пішла вниз. Також мають величезне значення податки, які платить підприємство. Якби ми не перейшли на двоставковий тариф, кожного року більше 10 млн грн ішло би не до міського бюджету, а до державного бюджету. Сьогодні ці 10 млн ідуть в ремонт комунікацій, покращення благоустрою для того, щоб подавати гарячу воду для населення. Є закон, і ми змушені його дотримуватись. Сьогодні за опалювальний сезон мешканці міста Львова в загальному платять 99%, ми не виходимо з п’ятірки найкращих міст по оплаті в Україні. Ми дякуємо мешканцям за розуміння», - додав Олег Синютка.

Він також поінформував, що за минулий опалювальний сезон рівень розрахунку мешканців становить 98-99,1%.

За інформацією прес-служби Львівської міськради, витрати підприємств на виробництво теплової енергії (за 2009-2011рр.) зросли внаслідок збільшення: вартості газу для населення на 50%; газу для бюджетних установ та інших споживачів на 31%; електроенергії на 33,5%; води на 9,5%; мінімальної зарплати на 51%. Нагадаємо, у жовтні 2006 року Кабінет міністрів України зобов'язав усі теплопостачальні підприємства застосовувати у роботі двоставкові тарифи. Кабінет міністрів 26 квітня 2007 року своїм розпорядженням №229 зобов’язав Міністерство з питань ЖКГ разом з місцевими органами виконавчої влади вжити заходів з впровадження двоставкових тарифів. Відповідне рішення виконкому Львівської міської ради у Львові діє від 25 листопада 2006 року.

Як інформував ZAXID.NET , за словами Андрія Садового, сьогодні за двоставковим тарифом мешканці оплачують за тепло у 80% міст України.

Нагадаємо, з ініціативи ВО "Свобода" у Львові цього опалювального сезону визначать, чи залишати двоставковий тариф за послуги з теплопостачання.