Чоловіків, яких підозрюють у крадіжці 25-ти об’єктів нерухомості, що належать громаді Львова, взяли під варту. Саме вони були першими власниками незаконно відчуженого майна. Усього підозрюваних у справі – п’ятеро. Решту підозрюваних ще шукають правоохоронці.
Нагадаємо, зловмисники з допомогою нотаріуса оформляли комунальні приміщення на себе. Тривала «Афера століття» від квітня до листопада 2016 року.
Начальник головного управління Нацполіції Львівщини Валерій Середа розповів, як відбувався сам процес відчуження: «Були підроблені копії розпорядження Галицької районної державної адміністрації, Львівської міської ради щодо надання таких приміщень в приватну власність, інвентаризацію тощо. На підставі цих неправдивих документів нотаріус, не перевіряючи достовірність, створювала в державному реєстрі речових справ відповідний розділ та реєструвала право власності за зловмисниками».
Після таких махінацій нерухомість декілька разів перепродували, ділили на частки та дарували. Та під варту взяли саме тих, хто був першим власником відчуженого майна.
Прокурор Христина Олійник пояснила, що саме затримані напередодні особи «безпосередньо подавали нотаріусу підроблені документи, після чого в інтервалі одного тижня часу ці особи відчужували дані об’єкти , а окремі особи відчужували в той же ж день іншим особам».
Один із фігурантів справи, Артем Шпота, уродженець Луганщини, завдав шкоди місту на 240 тисяч гривень, від коментарів відмовився. Другий затриманий ― Сергій Соболь, за документами став власником 16 комунальних приміщень у різних районах Львова.
Додамо, що суд вже наклав арешт на 24 об’єкти нерухомості, аби хоч їх місто не втратило.
«У нас вкрали майно, будинок ЖЕКу, де працівники кожного ранку ходять на роботу, туди-сюди, по інших об’єктах всюди були договір оренди, або цей об’єкт мав ухвалу сесії про продаж. Шкода, звичайно, що на сьогодні оголошені підозри не головним дійовим особам в цій справі, на жаль», ― розповідає Інна Свистун, начальник міського управління комунальної власності.
А головним особами у «Афері століття» є львівські підприємиці Ірина Сандул та Людмила Малькова. Саме ці люди є кінцевими власниками чи не усіх відчужених приміщень. Однак їх наразі не затримували.