Міжнародний день анімації святкують щорічно 28 жовтня. Це свято з’явилося з ініціативи Міжнародної асоціації анімаційного кіно. У 2002 році французьке відділення цієї асоціації запропонувало заснувати свято на честь столітнього ювілею анімаційної технології.
Анімація вперше була представлена глядачеві 28 жовтня 1892 року. Тоді паризький художник Еміль Рейно запропонував людям відвідати свій «оптичний театр». Будучи спритним винахідником, Рейно створив праксиноскоп, за допомогою якого виводив на екран картинки які рухалися. Це й був перший мультфільм, який став головним кроком до розвитку анімаційного кіно, розповідає сайт beyond.ua.
Розвиток анімаційного кіно відбувався настільки швидко, що всього за одне століття людство створило величезну кількість прекрасних анімаційних фільмів, багато з яких стали класикою.
Щодо української анімації, то вона завжди була козирем українського кінематографу.
З приємних новин у цій галузі варто зауважити, що в грудні 2014 року має вийти у широкий прокат перший тривимірний анімаційний проект, який носить назву «Хто боїться дядечка Бабая». Його зйомки розпочалися у 2012 році. Над ним працює знаменитий Давид Черкаський. Мультфільм-казка покаже в нових фарбах найстрашнішого монстра української дитини Бабая, міфічну птицю Алконоста, героїв казок Курку Рябу, Відьму, Чорта, Козу-Дерезу та інших персонажів. Автор «Пригод капітана Врунгеля» обіцяє, що його нова робота вийде на екрани 19 грудня, на Миколая. Також Черкаський обіцяє зняти у 3-D продовження «Пригод капітана Врунгеля».
І трохи фактів:
Найпопулярнішою кіностудією, яка спеціалізується на анімаціє, є студія Волта Діснея, створена у 1923-ем року.
Звання найпопулярнішого анімаційного героя справедливо має Міккі Маус, який з'явився саме в фільмах Діснея, тільки звали його спочатку Мортімер.
Довший час найбільшу популярність мав мультфільм «Білосніжка та семеро гномів», яка вийшла в 1937-му році.
Перший мультфільм в історії кінопремії «Оскар», який був номінований на здобуття цієї премії є «Красуню та Чудовисько».
А от найпізнаванішим анімаційним героєм сьогодні називають Шрека.
За результатами касових зборів лідером в анімації є «Холодне серце», які заробиди більше мільярду (1, 3 млрд доларів).
Щодо найпопулярніших українських мультфільмів, то серед них, звичайно, «Як козаки ...» Володимира Дахна. Серія виходила з 1967 по 1995 рік. Вона розпочалася фільмом «Як козаки куліш варили» та завершилась «Як козаки у хокей грали».
Серед найкращих українських мультфільмів - «Як жінки чоловіків продавали» (1972 р.), та «Як чоловіки дружин провчили». У фільмі використаний малюнок: використані елементи народної вишивки та й вся дія мультфільму нібито відбувається на українському рушнику.
Згодом з’явилися такі мультсеріали як «Пригоди капітана Врунгеля», «Лікар Айболить», «Острів скарбів». Останні три роботи належать Давиду Черкаському.
Ще одним українським генієм анімації є режисер і мультиплікатор Олександр Татарський. Йому належить заставка програми «На добраніч, малята» та «Пластилінова ворона», «Падав торішній сніг».
Цікаво, що одна з найвідоміших екранізацій книги Льюса Керролла «Аліса в Країні чудес» також знята у Києві, як і її продовження - «Аліса в Задзеркаллі». Робота режисера Єфрема Пружанського відразу ж стала культовою.
Серед нових аніматорів варто зазначити Степана Коваля та його роботи «Йшов трамвай №9», «Злідні» та проект «Моя країна Україна», у якому він зібрав молодих аніматорів.