7-16 грудня у Львові відбудеться XVIII джазовий фестиваль Jazz Bez. До міста завітають музиканти зі США, Австрії, Норвегії, Німеччини, Угорщини, Франції, Італії, Бельгії, Польщі та України. Проте концерти відбудуться не лише у нашому місті. Jazz Bez – це масштабний джазовий марафон, який об’єднає 19 міст України та Польщі.
Фестиваль прийматимуть, окрім Львова, українські Київ, Одеса, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Харків, Суми, Дрогобич, Ужгород, Краматорськ, Маріуполь, Бердичів, Кропивницький , польські Варшава, Вроцлав, Перемишль, Люблін, Білосток, Новиця.
У Львові цього року концерти відбуватимуться на нових локаціях: готель «Дністер»,!FESTrepublic та у «Копальні кави».
ZAXID.NET презентує музикантів, які цьогоріч братимуть участь у фестивалі у Львові. Повну програму можна побачити на сайті фестивалю.
П'ятниця, 07.12, 19:00, «Дністер»
Ark Ovrutski New York Quartet feat. Benny Benack (США)
Цього разу квартет виступить із зірковим трубачем Бенні Бенаком III. Уродженець Пітсбурга, Бенні Бенак III швидко закріпився серед лідерів джазової сцени Нью-Йорка. Відзначений у «Нью-Йорк Таймс» як віртуозний трубач, окремі компліменти отримав від критиків і як співак, що вміє зачаровувати публіку в дусі класиків жанру, перебуваючи під впливом легендарного Луї Армстронґа.
Лідер квартету Арк Овруцький — відомий український контрабасист, композитор і бенд-лідер, який нині живе у Нью-Йорку. Арк Овруцький співпрацював з цілою низкою всесвітньо відомих джазових артистів: Кертісом Фуллером, Грегорі Портером, Кармен Ланді, Стівом Вільямсом, Ларрі Віллісом та багатьма іншими.
Logan Richardson - Blues People(США)
Логана Річардсона, молодий композитор-саксофоніст, зробив стрімку музичну кар’єру, ставши не лише видатним інструменталістом, але й справжнім «дизайнером урбаністичного саунду». Провчившись всього один курс у знаменитому Берклі в Бостоні, вже за рік він підкорював Нью-Йорк як стипендіат The New School University. А на третій сольній платівці йому підігрують 20-разовий власник Греммі Пет Метіні та легендарний піаніст Джейсон Моран.
Найсвіжіший альбом Логан записав як лідер гурту Blues People. Саме з прем'єрною презентацією цього альбому Логан приїжджає на цьогорічний Jazz Bez.
Субота, 08.12 , 19:00, «Дністер»
David Helbock´s Random (Австрія)
Експериментально-інструментальне тріо Девіда Хелбока має в арсеналі дві нагороди та премію глядачів на найбільшому у світі джазовому фортепіанному конкурсі фестивалю Montreux, безліч захоплених міжнародних оглядів його компакт-дисків та найважливіша премія в Австрії - «видатний артист» 2011 року.
Silhouette and Vinx (США-Угорщина)
Vinx співпрацював із такими музикантами як Sting, Stevie Wonder, B.B. King, Herbie Hancock, Cassandra Wilson, Lou Reed, Kenny G, Sheryl Crow, Taj Mahal, Zap Mama… Його неперевершений спів Al Jarreau назвав запорукою безпечного майбутнього вокальної джазової імпровізації. Шоу Silhouette and Vinx — це витримана суміш джазу, фанку, bossa nova та блюзу.
Неділя, 9 грудня, музична академія ім. М.В.Лисенка, 12:00 та 16:00
Майстер-класи Боба Столоффа (США)
Майстер-клас – концерт: «Секрети джазової імпровізації» орієнтований на практикуючих джазових вокалістів, викладачів та студентів джазових та естрадних відділів музичних навчальних закладів, сполучає вокальну практику з джазовою теорією та індивідуальний підхід.
Другий майстер-клас– концерт «Секрети джазової імпровізації» для широкого загалу джазових шанувальників має комплексний характер та включає тренування слуху, ритмічний, артикуляційний інтенсив і стихійну групову імпровізацію.
Боб Столофф - джазовий музикант-мультиінструменталіст та вокаліст, провідний викладач джазової імпровізації, відомий вчений та методист Боб Столофф зі США. Боб розпочинав музичну кар’єру як барабанщик, що згодом суттєво вплинуло на виразну й ритмічно вишукану манеру його джазового вокалу. Майже 35 років він викладав у Берклі та розробив унікальну методику вокальної джазової імпровізації, зокрема, безтекстової, складової техніки скет-імпровізації.
Неділя, 09.12, 19:00, «Дністер»
Jonas Cambien Trio (Норвегія- Бельгія)
«Скандинавський джаз» — це холодність, пронизливість, крихкість і аскетична краса. Тріо Йонаса Камбіена до цього рецепту додає оригінальність. Дебютний альбом тріо описується критиками як вкрай цікава суміш ідей сучасного джазу і «корінного фольклору країн, яких не існує». Тріо Камбіена — це, без перебільшення, якісно новий формат.
Antonio Flinta Quartet (Італія )
Квартет відомого композитора та піаніста чилійського походження Антоніо Флінти виконує сучасний джаз у чуттєвих та багатошарових гармонійних конструкціях. Виконуючи власні оригінальні композиції та інтенсивно взаємодіючи на сцені, – квартет знаходить нові засоби вивчення настроїв, кольорів, текстури і простору. Через ритмічні мотиви або інтимні балади, заворожливу мантру або пісні довільної форми, музика Антоніо Флінти завжди нагадує, що саме вона і є універсальною мовою, якою варто спілкуватися…
П'ятниця, 14.12, 19:00, !FESTrepublic
Spiritual Leftovers feat. Manu Domergue (Польща – Франція – Україна)
Spiritual Leftovers feat. Manu Domergue – це міжнародний проект, який створили спільно Радек Новіцкі та Ману Домерґ. Музикантів багато разів брали участь у мультикультурній події Voicingers у м. Жори (Польща), де вони познайомилися з відомими українськими музикантами Анастасією Литвинюк та Ігорем Гнидиним. Саме там і народилася ідея створення проекту. На фестивалі Jazz Bez музиканти презентують матеріал, що увійде до першого альбому проекту. Це буде музика, інспірована книгою Італо Кальвіно «Невидимі Міста».
Субота, 15.12, 19:00, Копальня Кави
Aleksandra Kutrzepa Quartet (Польща)
Репертуар групи – це авторські композиції у сучасній стилістиці джазу та імпровізаційної музики. Довгий час команда працювала над пошуком власного оригінального звучання, безумовно його знайшовши і, таким чином, зайнявши свою окрему нішу на джазовій сцені Польщі. Солістка-скрипалька Олександра Кутшепа – двічі фіналістка Novum Jazz Festival у Ломжі у 2015-2016 роках і фіналістка у відкритій категорії фестивалю Azoty Jazz Contest у Тарнові.
Koty Papieża (Польща)
Це один із тих проектів, який об'єднує неординарних та мультижанрових особистостей. Кароль Колор Гадзало - контрабасист з анархістським підходом до інструменту, з бунтівним баченням світу та принципами музики. Яцек Білєнскі - різнобарвний, багатогранний, мультикультурний, міжнародний, композитор, аніматор багатьох музичних, театральних і кінематографічних явищ в Європі.
Неділя, 16.12, 19:00, !FESTrepublic
Leléka (Німеччна-Польща –Україна)
Українсько-німецький етно-джазовий бенд Leléka – це одне із найяскравіших відкриттів цьогорічного Jazz Bez. Проект народився на початку 2016-го у Берліні. А вже у вересні 2017 року бенд отримав перемогу на легендарному фестивалі етнічної експериментальної музики Creole - Global Music Contest. В основу музики, яку створює Leléka, покладено відомі народні пісні з України, що вдало поєднується з сучасним європейським джазом.
Belweder Quintet (Україна)
Новостворений колектив виконує власні композиції, або маловідомі твори своїх улюблених джазових сонграйтерів. Програма гурту присвячена саксофоністу і композитору Вейну Шортеру, живому класику, учаснику зіркового квінтету Майлза Девіса. Шортер не раз виступав на джаз-фестивалях у Львові.