Джозеф Байден переміг на президентських виборах у США

Кандидат від Демократичної партії отримав понад 270 голосів виборників

19:35, 7 листопада 2020

У суботу, 7 листопада, кандидат від Демократичної партії Джозеф Байден здобув підтримку більшості у штаті Пенсильванія, що дозволило йому перетнути межу в 270 голосів виборників, необхідних для перемоги в президентських перегонах в США.

Про це, зокрема, свідчать результати паралельного підрахунку голосів, проведені низкою авторитетних ЗМІ, серед яких The New York Times, CNN, Associated Press, BBC та Fox News.

CNN та BBC заявляють про перемогу Байдена з відривом у понад 34 тисячі голосів у штаті Пенсильванія.

«Після чотирьох довгих напружених днів ми досягли історичного моменту в цих виборах. Тепер ми можемо спрогнозувати переможця президентських перегонів. За даними журналістів Джозеф Байден обраний 46-м президентом Сполучених Штатів», – сказали в ефірі американського телеканалу CNN.

Як повідомляє Associated Press, Байден отримав 284 голоси, тоді як кандидат від Республіканської партії та чинний президент США Дональд Трамп – 214.

Сам Байден закликав американців залишити позаду жорстку риторику та об'єднатися як нація.

«Після закінчення кампанії настав час залишити гнів і жорстку риторику позаду і об'єднатися як нація», – написав Байден у Twitter.

У своїй заяві подякував американському народу за довіру та наголосив, що немає нічого неможливого, якщо братися до справи разом.

«Америка, для мене велика честь, що ви вибрали мене очолити нашу велику країну. Робота, яка на нас чекає, буде важкою, але я обіцяю вам наступне: я буду президентом для всіх американців, незалежно від того, чи голосували ви за мене чи ні. Я збережу віру, яку ви вклали в мене», – йдеться у повідомленні.

Телеканал Fox News повідомив про здобуття Байденом 290 голосів виборників. Крім Пенсильванії, Fox News вважає демократа переможцем і в Аризоні та Неваді.

При цьому ще не завершений підрахунок в інших штатах, зокрема, в Аризоні та Неваді, де Байден також утримує лідерство.

Відтак, за даними більшості провідних американських медіа, Джо Байден отримав більшість голосів виборників на президентських виборах США у 2020 році, а отже, стане 46-им президентом США.

Президент України Володимир Зеленський, а також керівник Офісу президента Андрій Єрмак привітали демократа Джо Байдена з перемогою на виборах президента США.

Зауважимо, що попри повідомлення ЗМІ, поки це не означає офіційну перемогу, оскільки колегія виборників вибере президента США тільки 14 грудня. Також повідомляється, що чинний президент США Дональд Трамп збирається оскаржити результати виборів у судах. Крім того, Дональд Трамп заявив, що остаточний результат президентських виборів у США повинен вирішити Верховний суд.

Новий президент офіційно приступає до виконання обов’язків після складання присяги 20 січня.

Перемога Байдена також означає, що Камала Харріс стане першою в історії жінкою на посаді віце-президента США. 56-річна сенаторка-демократка від штату Каліфорнія народилася у родині мігрантів: її мати приїхала до США з Індії, а батько - з Ямайки.

Камала Харріс стане першою в історії жінкою на посаді віце-президента США (фото АВС)

Хто такий Дозеф Байден?

Джозеф Байден народився 20 листопада 1942 року у Скрентоні, штат Пенсільванія в католицькій родині вихідців з Північної Ірландії. Згодом його сім'я переїхала до штату Делавер.

Він навчався у Делаверському університеті, отримавши ступінь бакалавра з історії та політології. Також він закінчив юридичну школу Сиракузького університету в штаті Нью-Йорк і отримав ступінь доктора права.

Байден має тривалу політичну кар'єру. У 1972 29-річний Байден переміг чинного сенатора-республіканця Кейла Богсома і став п'ятим наймолодшим сенатором в американській історії.

З 1987 по 1995 рік очолював судовий комітет в Сенаті. Тричі він ставав головою сенатського комітету з міжнародних відносин.

Байден обіймав крісло сенатора 36 років – до 2009 року, поки не став віцепрезидентом в адміністрації президента Барака Обами. Серед його головних тем були екологія, захист прав споживачів і захист меншин, але найбільше Байден займався міжнародними відносинами.

Головним досягненням Байдена на посаді віце-президента у внутрішній політиці стало участь в розробці заходів щодо подолання кризи 2008-2009 років в американській економіці.

Він був затятим противником подальшої ескалації американських військових дій в Афганістані – і був одним з головних ідеологів «перезавантаження» відносин з Росією. Але після окупації Криму і початку війни на Донбасі, Байден змінив риторику і неодноразово висловлював стурбованість російською експансією, і підкреслював готовність США допомогти Україні в разі виникнення загрози безпеки.

Політик двічі невдало балотувався у президенти у 1988 і 2008 роках: обидва рази він не зумів здобути номінацію від Демократичної партії та був змушений зняти свою кандидатуру. Байден вирішив не балотуватися на пост президента на виборах 2016 року та підтримав кандидатку від Демократичної партії Гілларі Клінтон, яка зрештою програла вибори кандидату від Республіканської партії Дональду Трампу.

Хто така Камала Харріс

Сенаторка від Каліфорнії Камала Харріс закінчила Говардський Університет, потім здобула юридичну освіту в Гастінгському коледжі права Каліфорнійського Університету. Сенаторка Харріс одружена з Дугласом Емхоффом вже шість років. Пара виховуює двох дітей Емхоффа.

Свою юридичну кар'єру вона почала з судового переслідування у справах про сексуальне насильство над дітьми. Після цього Харріс стала першою темношкірою жінкою, обраною окружним прокурором Сан-Франциско. Тоді вона почала програму за надання другого шансу тим, хто вперше скоїв злочин, пов'язаний з наркотиками. Їм пропонували отримати вищу освіту та влаштуватися на роботу.

10 років тому Камала Харріс стала першою темношкірою жінкою, обраною генеральним прокурором Каліфорнії, яка займалася курувала найбільше відділення Міністерства юстиції країни серед всіх штатів. На цій посаді вона виграла 20 млрд доларів врегулювання для домовласників Каліфорнії в справах проти великих банків, які несправедливо викуповували будинки.

Камала Харріс працював над захистом Obamacare, допомогла добитися рівноправності шлюбів для всіх, захистила історичний закон Каліфорнії про зміну клімату та виграла 1,1 млрд доларів США в суперечці з комерційної освітньою компанією, яка дурила студентів і ветеранів. Вона також захищала права каліфорнійських громад та переслідувала транснаціональні банди, які займалися торгівлею людьми, контрабандою зброї та наркобізнесом.

З моменту обрання в Сенат США у 2016 році, вже сенаторка Харріс запровадила та виступила одним зі співавторів законів, спрямованих на надання допомоги середньому класу, підвищення мінімальної заробітної плати до 15 доларів, реформування системи грошової застави та захист законних прав біженців та іммігрантів.

Вона входить до складу Спеціального комітету Сенату з розвідки, який займається найбільш чутливими питаннями національної безпеки та міжнародними загрозами. Вона також входить до складу Комітету Сенату з національної безпеки та урядових справ, де стежить за діяльністю федерального уряду щодо реагування на стихійні лиха й надзвичайні ситуації, в тому числі за діяльністю адміністрації Трампа з реагування на пандемію Covid-19. Під час своєї кампанії з висунення в президенти вона говорила, що хотіла б продовжувати підтримувати Україну.