Джо Байдену запропонували оновити стратегію США щодо України

Байдену, серед іншого, рекомендують скористатись прагненням Зеленського «взаємодіяти з новою командою президента США»

09:37, 9 березня 2021

Адміністрації президента США Джо Байдена запропонували оновити стратегію США щодо України. Аналітичну записку для Білого дому ініціював американський аналітичний центр Atlantic Council.

Авторами документа стали: колишні посли США в Україні Вільям Тейлор і Джон Гербст, колишній співробітник Білого дому в адміністрації Обами Деніел Фрід, а також експерти Atlantic Council Мелінда Герінг, Олександр Вершбоу та Андерс Ослунд.

Президенту США, серед іншого, рекомендують скористатись прагненням Зеленського «взаємодіяти з новою командою Байдена».

«Зеленський відрізняється від свого попередника. Він з російськомовного сходу України, він не був активним учасником Революції Гідності, у нього було мало контактів із Заходом, і він потрапив під бурю в час першого імпічменту Трампа, де Україна була в центрі уваги», – мовиться в аналітичній записці.

Білому дому рекомендують виступати «за повну лібералізацію енергетичного ринку України, США також повинні допомогти встановити повну прозорість щодо справжніх власників найбільших ЗМІ в Україні».

Адміністрації Байдена рекомендують співпрацювати з Києвом, щоб українська влада провела реформу Генеральної прокуратури, оновила повноваження Національного антикорупційного бюро України.

США мають просувати американські та інші міжнародні інвестиції в Україну, якщо в Україні впроваджуються основні реформи.

У сфері зовнішньої політики адміністрації президента США рекомендують негайно призначити посла США в Україні, збільшити американську допомогу Україні щонайменше до 500 млн доларів на рік, посилити санкції щодо Москви, а також «зайняти активну роль в дипломатичних зусиллях на Донбасі, тому що Мінський процес заморожений».

«США повинні посилити безпеку у південносхідній частині Європи та в Чорному морі, поглибити інтеграцію України в НАТО. І треба бути певними, що Україна робить все необхідне, аби зрештою стати членом НАТО», – зазначили автори документу.

Адміністрації Байдена рекомендують також бути непохитними в позиції щодо закінчення будівництва газопроводу «Північний потік-2», втримувати міжнародний тиск через російську окупацію Криму і підтримати «Кримську платформу».

Експерти також відзначають, що уряд США вже прислухалося до однієї з їхніх порад і ввів санкції проти Ігоря Коломойського.

Що таке Atlantic Council і чи важливі її поради

Атлантична рада (англ. Atlantic Council) – аналітичний центр, неурядова організація США, котра переважно займається міжнародними відносинами атлантичної спільноти.

Атлантична Рада з моменту її створення була безпартійною установою з членами «від поміркованих інтернаціоналістичних крил обох сторін». Незважаючи на свої зв'язки, Рада за статутом незалежна від уряду США та НАТО, зареєстрована, як неприбуткова організація.

Колишній Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен назвав Раду «видатним аналітичним центром з давньою репутацією», а колишній американський сенатор Річард Лугар зазначив, що Рада «високо цінується в межах атлантичної спільноти».

23 вересня 2014 року у Вашингтоні Президент СКУ (Світового Конґресу Українців) Евген Чолій та Президент і Головний директор «Atlantic Council» Фредерік Кемп (Frederick Kempe) підписали Меморандум про угоду – СКУ буде співпрацювати з «Atlantic Council» щодо імплементації проекту «Ініціатива України в Європі».

Ініціатива зосереджується на встановленні чітких основ політики та низки ініціатив, спрямованих на те, щоби міжнародне співтовариство вповні підтримало незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України – в тому числі й Криму – та її євроатлантичну інтеграцію.