Джокер Маркевича

Гол Євгена Шахова вивів «Дніпро» у півфінал Ліги Європи

08:23, 24 квітня 2015

За півгодини до матчу освітлений яскравими лампами НСК «Олімпійський» не тішить око заповненими трибунами. Попри те, що квитки на чвертьфінал Ліги Європи за участю «Дніпра» - «Брюгге» стартували від смішного – 10 грн. – кияни не порадували заповненим стадіоном команду Мирона Маркевича.

Народ помалу підтягувався на місця, послухав гімн Ліги Європи й аплодисментами благословив дніпрян на матч. Про що у той момент думали численні вболівальники дніпропетровського клубу, або глядачі біля екранів телевізорів, або ж ті, хто вирішив замість найслабкішого матчу чвертьфінальної стадії Ліги Європи подивитись, як «Динамо» програло «Фіорентині»?

Напевне, кожен про різне – про нічию та овертайми, про серію пенальті, про перемогу «Брюгге». Однак мало, дуже мало людей того вечора могли із впевненістю сказати, що «Дніпро» переможе і вперше у своїй історії стане півфіналістом Ліги Європи. Про це якщо й думали, то дуже тихо, нікому не розказуючи, аби не злякати примхливу удачу, яка й так впродовж сезону з невідомої ласки опікує «Дніпро».

Мирон Маркевич. Фото: УЄФА.

Ні, того вечора «Дніпру» не пощастило. Єдиний у поєдинку гол дніпряни сумлінно заробили. Не без помилок звісно, не без лайливого вигуку трибун вслід, однак заробили. У порівнянні з «Брюгге» дніпряни виглядали, можливо, дещо розбалансованими, однак яскравішими, здатними на власні оригінальні рішення. У свою чергу бельгійці, імена яких знали хіба що найвідчайдушніші фанати футболу, були схожими на монолітну тягучу субстанцію, яка не допускала тріщин у своєму складі і дисципліновано, не надто міняючи форму, перетікала з одного боку поля на інший.

«Це «Брюгге» - то якась бельгійська «Волинь». Так і бачу, як Віталій Кварцяний облизується на високих бельгійських захисників. Це не великого розуму футбол – поставити автобус, тому «Дніпро» повинен ловити їх на контратаках, поки вони не встигнуть змістися ближче до своїх воріт», - розмовляють у компанії вболівальників на НСК «Олімпійський».

«Це не те «Брюгге», яке жодного разу не програло у цьогорічній Лізі Європи, - крутить носом бельгійський журналіст Йохен Мас. – Вони виглядають втомленими. Це не їхня гра». Тим часом «Дніпро» організовує черговий набіг до воріт «Брюгге», м’яч вкотре застрягає у в’язкій масі оборони бельгійців.

У «Дніпра», який одразу ж розпочав з атак, на лівому фланзі у своїй філігранній манері фінтив та рвався вперед Євген Коноплянка, на протилежному боці змусив понервувати голкіпера бельгійського клубу молодий Валерій Лучкевич, а на вістрі атаки діяв масивний Євген Селезньов.

«Дніпро» намагалось зайти до воріт гостей, передаючи м’яч з центру поля на Коноплянку, який вів до штрафного майданчика, обіграваючи оборону, а після того навішував діагональний пас найближчому біля воріт «Брюгге». Однак високі та добре організовані бельгійці перекривали кисень усім атакам Коноплянки і компанії. І хоча «Дніпро» виглядало впевненішим своїх суперників, перший тайм вийшов сухим – 0:0.

Майже не проявив себе у цьому матчі півзахисник Роман Безус, якого Мирон Маркевич вирішив замінити на Євгена Шахова на початку другого тайму. Як виявилось, ця заміна була ключовою у матчі. Саме Євген Шахов, своєрідний джокер Мирона Маркевича, став героєм зустрічі.

Шахову вже доводилось забивати за «Дніпро» у найбільш відповідальні моменти, і того вечора він повторив свій подвиг, коли до закінчення зустрічі залишилося менше десяти хвилин. На контратаці Руслан Ротань одним дотиком перевів м’яч на Євгена Шахова, який обвів оборону «Брюгге» і здалеку пробив прямо у площину воріт – на 82 хв рахунок нарешті засвітився цифрами 1:0.

Ще трохи протрималися, трохи повозили полем відчайдушних бельгійців, які вже розуміли – це кінець, і фінальний свисток. Невже це сталося? Невже «Дніпро» став півфіналістом Ліги Європи? «Дніпро», у якого не вірив ніхто, навіть власний тренер?

Здається, що після цієї перемоги вище – небо, тобто фінал Ліги Європи у Варшаві. Чи зможе команда Мирона Маркевича зібрати усі сили і вийти на свій  черговий останній бій за Європу? Наставник дніпрян на післяматчевій прес-конференції лиш іронічно усміхнувся. «Я знаю, що усі команди («Наполі», «Фіорентина», «Севілья» - ред.), які вийшли до 1/2 фіналу Ліги Європи, хочуть бачити своїм суперником «Дніпро». Однак не все так просто, ми ще поборемось», - запевнив Маркевич.

І після того, що дніпряни продемонстрували у цьому сезоні, скільки разів «воскресали з мертвих» і впевнено йшли далі, фінальні вогні футбольної Варшави здаються все меншою фантастикою і все більше набирають реальних форм. Тепер справа за жеребом.