Дзюба: «Колективний табачник» поширюється вертикаллю влади

16:33, 1 березня 2012

В Україні сьогодні спостерігається криза моралі, переконані в ініціативній групі «Першого грудня», створеній у 2011 році з нагоди 20-річчя референдуму за незалежність України, до якої входять представники української інтелігенції.

Сьогодні учасники ініціативи під час прес-конференції, участь в якій взяли кардинал Любомир Гузар, дисидент Євген Сверстюк, академіки НАН України Іван Дзюба та Мирослав Попович, повідомили, що організують 5 квітня в Києві круглий стіл для вирішення нагальних проблем українського суспільства, щоб запобігти хаосу в Україні.

«Наше завдання – повернути напрямок свідомості суспільства, повернути людей до справжніх цінностей. Адже в Україні зараз спостерігається криза моралі», - окреслює завдання майбутнього круглого столу Євген Сверстюк.

«Ми маємо спонукати нашим заходом людей творити добро», - додав Любомир Гузар.

Учасники прес-конференції торкнулися й суспільно-політичних проблем та дій влади. Вони відзначили небезпеку, яку несе громаді нинішнє керівництво країни, повідомили в українській інформаційній службі.

«Окремі особистості, в тому числі міністр освіти Дмитро Табачник, є самі по собі неоднозначними фігурами. Але мене більше хвилює той «колективний табачник», який наразі поширюється всією вертикаллю влади», - зазначає Іван Дзюба, наголошуючи на тому, що міністр освіти є яскравою ознакою спрямованості дій та завдань нинішньої влади.

«Табачник як особистість веде таку політику, яка когось в країні влаштовує, він всього лиш є виразником чиєїсь позиції», - погоджується Мирослав Попович.

Учасники прес-конференції також наголосили, що метою спільних дій, які визначить круглий стіл, є, перш за все, збереження незалежності України та громадянських свобод українського народу.

«Визначаючим гаслом майбутнього заходу є «Вільна людина у вільній державі», - підкреслюють учасники ініціативи «Першого грудня».

Довідка:

Створена в 20 річницю референдуму за незалежність України ініціативна група «Першого грудня», до якої увійшли чільні представники національної інтелігенції — В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Семен Глузман, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський — має на меті домогтися встановлення в країні нових правил гри, заснованих на верховенстві права, справедливому суді, рівності перед правосуддям, знищенні корупції, але насамперед — на свободах та гідності кожного громадянина.