Екіпаж затриманого в Ізмаїлі російського танкера не прибуватиме на допити в Україну

Раніше членів екіпажу російського танкера відпустили, бо не знайшли в їхніх діях порушення законів України

11:35, 26 липня 2019

Екіпаж російського танкера NEYMA, арештованого в Ізмаїлі Одеської області у справі про блокування українських військових кораблів у Керченській протоці, не має наміру з’являтися на допит на вимогу України, заявив капітан судна Ілля Дробязко після прибутья до Москви.

За словами капітана, команда, яка перебувала на борту під час його затримання в українському порту, не має ніякого відношення до провокації російських спецслужб у Керченській протоці 25 листопада 2018 року.

«Ми нічого не порушували – ні українських, ні російських законів. Перед заходом до порту всі формальності були дотримані – ми оформили разовий перехід… Пришвартувалися біля судноремонтного заводу в порту Ізмаїла, а на ранок прийшли люди, які представилися працівниками військової прокуратури Одеси і почали проводити слідчі дії. Все було мирно, дозволяли зв’язуватися з рідними», – розповів Дробязко, якого процитував російський «Інтерфакс».

Як повідомляв ZAXID.NET, 25 липня СБУ затримала в порту Ізмаїла танкер під прапором РФ, який блокував українські військові кораблі. Йдеться про судно NEYMA, яке з метою приховування його участі у провокації російських спецслужб у Керченській протоці перейменували у NIKA SPIRIT.

Україна визнала російський танкер речовим доказом і заарештувала його. Натомість членів екіпажу танкера після допиту відпустили і вони вилетіли до Москви. В СБУ заявили, що члени екіпажу не порушували українських законів і наголосили, що Україна дотримується міжнародного морського права.

Як відомо, 25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки російські силовики незаконно захопили два українських катера – «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу», які направлялися в порт Маріуполя. Їх прохід під незаконно побудованим РФ мостом, що з'єднує її територію з окупованих Кримом, блокував танкер NEYMA.

На борту українських суден перебувало 24 військовослужбовці ВМС ЗС України. ФСБ звинуватила українських моряків у «небезпечних маневрах» під час заходу у «закриту акваторію територіального моря РФ».

У свою чергу Україна ці звинувачення відкидає, заявляючи, що моряки діяли в рамках закону.

Дивіться відео реконструкції подій, які відбулися в Керченській протоці 25 листопада 2018 року