Начальник державного управління охорони природного середовища у Львівській області Богдан Матолич у коментарі ZAXID.NET розповів, що внаслідок розгерметизації цистерн із фосфором і контакту фосфору з водою та повітрям утворюються речовини, які є шкідливими, насамперед, для органів дихання.
"Наразі на місце події виїхала наша лабораторія - там збирають усі необхідні проби води, ґрунту тощо. І лише коли ми будемо мати результати і знати концентрат - тоді зможемо остаточно сказати наскільки це шкідливо для людей", - наголосив Богдан Матолич.
Вчора, 16 липня, о 16 год. 55 хв у Буському районі Львівської області на перегоні Красне-Ожидів зійшли з колії та перекинулися 15 цистерн з жовтим фосфором товарного потягу № 2005 (всього у складі потягу було 58 вагонів). Цистерни слідували зі станції "Аса" (м. Джамбул, Казахстан) до станції "Оклеса" (Республіка Польща). Через виток фосфору з однієї цистерни сталося самозаймання 6 цистерн. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-центрі МНС України.
У результаті сходу цистерн пошкоджено 50 м залізничної колії, близько 100 м контактної мережі та 3 опори. Під час гасіння пожежі утворилася хмара з продуктів горіння (зона ураження - близько 90 кв км). В зону ураження потрапило 14 населених пунктів Буського району та окремі території Радехівського та Бродівського районів області.
О 22 год. 29 хв пожежу було ліквідовано. Внаслідок пожежі продуктами горіння отруїлося 16 осіб, з яких 13 в стані тяжкого та середнього ступеня важкості госпіталізовано до військового медичного клінічного центру Західного оперативного командування у Львові.
Проведено позачергове засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС. Із 6 населених пунктів Буського району тимчасово відселено близько 800 мешканців.
До ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено 450 чол. особового складу та 80 одиниць техніки від МНС, Мінтрансу, МВС, МОЗ.
На місці події працює віце-прем'єр-міністр України О.Кузьмук, оперативна група МНС України на чолі з першим заступником міністра Антонцем В.М.