У Львові 35 водойм і усі вони забруднені. Екологи попереджають, що усі озера міста забруднені залізом, фосфатами та аміаком. Причина – у викидах сміття, побутових відходів та фекалій.
Та попри це на Піскових озерах засмагають люди. Кажуть, що і купаються, коли тепліша погода. «Купаємось, коли сонце є. Це можна збожеволіти на жарі, якщо не купатись. У мене син був ще маленьким, ми сюди ходили, йому тепер вже 42 роки. Ми ходили сюди і ніколи нічим не хворіли», – розповіла відпочивальниця Маргарита Іванівна.
Львів'яни не зважають на заборону купатись, бо усе життя відпочивають тут. «Купаємося, засмагаємо, відпочиваємо. Дуже добре тут. Мені вже 63 роки, і я років, щоб не збрехати, 50 тут відпочиваю», – поділилась львів'янка Регіна.
Якщо б всі озера були забруднені, хіба би риби і качки плавали тут – переконані львів’яни.
«Зазвичай зі сторони вулиці Гординських спостерігаємо більш забруднену водойму. Хоча вони досить близькі по забрудненню. Є залізо, фосфати, завислі речовини – ми завжди спостерігаємо тут перевищення», – коментує ситуацію на Піскових озерах начальник хімічної лабораторії КП «Адміністративно-технічне управління» Ігор Гуменний.
На озері у парку «Горіховий гай» ситуація трошки краща. Хімічний склад води тут близький до норми, та все ж не ідеальний.
Та це не заважає пенсіонерці Вірі Володимирівні плавати тут увесь рік. «Кожен день я тут купаюсь, тепер і з внучкою. Ми моржі. Зранку робимо зарядку. А те, що кажуть: заборонено купатись, та я тут постаріла на цьому озері», – пояснила жінка.
А от львів'янин Олександр не ризикує купатись у жодному львівському озері. «Всюди брудно, тільки в Карпатах та на Дністрі є ще такі місця, де можна купатись, позасмагати. А тут не знаю. Можна якусь хворобу підхопити», – впевнений чоловік.
Найбрудніші озера у Львові – на вулиці Вахнянина, у Стрийському парку та став на Стрийській-Науковій. А найчистіші – водойма на вулиці Панча та Медово-Печерський потік.
«Озеро у Горіховому гаї вдалося почистити спільно з ініціативними мешканцями. У Стрийському парку ми очистили 2 роки тому. Тепер почали чистити Левандівське озеро», – розповів начальник міського управління екології Андрій Галушка.
Нещодавно на благоустрій двох озер – Піскових та Левандівського – міські депутати виділили 700 тисяч гривень.