Екологічна безпека Львова в умовах воєнного стану та виклики для «Львівспецкомунтранс»

14:44, 10 жовтня 2024

Підприємство, яке я очолюю, ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс», ні дня не зупинялося в роботі з часу повномасштабного вторгнення. Незважаючи на виклики сьогодення, ми продовжуємо робити все належне для забезпечення екологічної безпеки міста та довкілля Львова.

Сьогодні ми живемо в дуже тяжкий час. Він вимагає від нас всіх, не тільки вміння приймати складні рішення, але й підтримки. Саме тому, в перші дні повномасштабної війни, коли вулиці міста Львова обезлюдніли і усюди владарювала царина невідомості, наш спецтранспорт робив свою роботу. Ми вчасно вивозили сміття та виконували запити міста показуючи, що життя продовжується.

За ці роки ми всі відчуваємо, як ятрить наше серце, але ми всі з Вами перебудувалася та навчилися жити в умовах воєнного стану. Однак, час плине і у нас, як і у всієї країни та економіки виникають нові труднощі, які повʼязані з мобілізацією. Наше підприємство з перших днів відчуває дефіцит кадрів, але вперше за весь час ми зіштовхнулись з тим, що може постраждати якість наших послуг.

Яких професіоналів бракує, мабуть, запитаєте Ви?

Для покриття потреби в персоналі, нам бракує водіїв та вантажників. Зокрема, аби вчасно закривати маршрути спецтранспорту нам не вистачає 5 водіїв та 10 вантажників.

Шодня виїжджає на рейс 8 машин спецтранспорту, де в екіпажі бракує по одному вантажнику. На перший погляд може здатись, що нічого страшного, усюди людей нині не вистачає. Однак, це важка фізична праця і по нормативам у нас повинно бути в складі екіпажу: водій та два вантажника. І тут мова не про примхи, а про фізичні можливості людей.

Тому, коли у складі екіпажу немає одного вантажника, то роботу за відсутнього виконує водій. Хочу підкреслити, це важка фізична праця, яка забирає багато сил, в результаті чого наші люди постійно втомлені і ледве справляються зі своїми обовʼязками. Особливо в умовах ночі, бо тому ж водію, крім того, що їхати за кермом, потрібно виходити з машини на кожному майданчику, і допомагати вантажнику. В результаті чого втрачається час та виснажується водій. Ми звісно намагаємось це збалансувати, полегшити, але у всього є межа і нам потрібні люди.

Бронювання, яке веде до дефіциту кадрів

З нашого підприємства нині мобілізовані 11 воїнів, та на наш великий жаль ще двох ми вже ніколи не побачимо в нашій команді. Всі працівники постійно на контакті з ТЦК та СП та регулярно оновлюють свої дані. Ми дуже раді свідомості наших працівників, але у випадку їхнього призову місто матиме труднощі з вивозом сміття.

Здавалось би, держава впровадила бронювання. Але наше підприємство може забронювати лише 50% від загального штату, і цього, на жаль, недостатньо аби уникнути дефіциту кадрів на відповідальних позиціях. Фактично у нас заброньовано лише половина потрібних нам людей.

Забір сміття повинен відбуватися щоденно!

Всі маршрути за яким їздять машини спецтранспорту є заздалегідь сформовані на основі укладених договорів. Себто, ми не таксі яке може приїхати за викликом аби забрати сміття. На жаль, не всі управляючі компанії (ОСББ) інформують своїх мешканців про умови укладеного ним договору.

Тому інколи трапляються такі ситуації, що до нас звертаються обурені мешканці: «Ви не забрали сміття, є надлишок». Ми дивимося на угоду, а там угода, яку до прикладу, підписав із нами якийсь голова ОСББ, передбачено 3 рази в тиждень вивіз. Відтак, контейнери перенаповнюються, а мешканці обурюються, і звертаються до нас зі зауваженнями. І ми мусимо із цим давати раду, беручи додаткові навантаження забираючи відходи від всіх інших. Так, як чудес не буває, то якщо хтось не підписав угоду на щоденний забір сміття, то його однаково має хтось забрати. Бо ми намагаємось берегти довкілля нашого міста, що є головним завданням для комунального підприємства.

Оновлення автопарку теж є викликом для підприємства

В експлуатації нашого підприємства 10 машин спецтранспорту. 5 сміттєвозів курсує вночі, а 4 – вдень та 1 залишаємо резервний у разі непередбачуваних ситуацій. Техніка – є техніка, іноді вона виходить з ладу. Однак, чим старіший парк техніки тим частіше вона потребує ремонту. На жаль, наша техніка застаріла і оновлення парку постійно стоїть на порядку денному.

Бережемо наше місто разом!

Ми стараємося робити все від нас можливе для того, щоб забезпечити екологічну безпеку міста. Тому жодного дня не зупинялися.

Одному нашому працівнику 70 років і бували випадки коли впродовж місяця без вихідних він виходив на 2 зміни – 16 год підряд. Наша адміністрація також часто знаходить на звʼязку 24 години на добу аби реагувати на будь-які виклики, що стоять перед екологічною безпекою міста. Повірте, все це коштує великих зусиль з боку як адміністрації, так і водіїв, вантажників, слюсарів.

Відверто хочу, щоб мешканці дякували таким сумлінним працівникам, цінували та розуміли цю важку працю. Звичайно, ми не робимо те, що наші хлопці, які воюють в ЗСУ. Це не співрозмірно їхньому подвигу, але на своїй ділянці роботи, ми робимо так, щоб місто було в екологічній безпеці, чисте, а львів’яни відчували хоча би певний комфорт у нинішніх умовах.