Ніколи не забувала прибрати за собою сміття після відпочинку в лісі чи на березі озера. І якось так склалося, що і в компанії друзів та близьких нема «свинтусів». Пакет для непотребу в сумці з шашликами то є святе)))
Ставши депутатом міськради, потрапила у екологічну комісію. Тепер ми усі разом із профільним міським департаментом, районними адміністраціями, депутатською комісією, колегами із фракції намагаємося покращити екологічний стан Львова. І з певним подивом для себе дізналася, що про всесвіт не усі дбають, як ми ))) Тому почати вирішили із себе. Підприємство, на якому працюю (очолюю Львівську ізоляторну компанію) узяло на себе зобов’язання суворо дотримуватися екологічних норм. Принаймні довкола нас буде чисто і безпечно, це сто відсотків. Маємо дозволи на викиди, жорстко їх дотримуємося. І це не тому, що боїмося штрафів. Разом із колективом дійшли до висновку, що дбатимемо про світ, робитимемо його чистим і екологічно безпечним.
А як щодо інших? Наприкінці минулого року змінилися норми екологічного законодавства України. Власне набув чинності закон «Про оцінку впливу на довкілля». Він вносить зміни до важливого для підприємців Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності. Тепер запроваджується новий документ, це є висновок з оцінки впливу на довкілля замість висновку державної екологічної експертизи.
Цей новий екологічний дозвільний документ треба отримати перед іншими. Висновок стає для підприємства основним екологічним документом, і може вплинути на ймовірність отримання інших дозволів (наприклад, дозволу на виконання будівельних робіт), застерігають експерти журналу «Екологія підприємства». Якщо ж висновку нема, то підприємство можуть навіть зупинити.
Як для депутата міської ради, для мене важливо, що у нових екологічних нормах підвищена роль громадськості. Люди відтепер можуть впливати на роботу небезпечних чи шкідливих підприємств, жорсткіше контролювати роботу таких виробництв. Звісно, громадськості треба допомогти. Тому разом із колегами із депутатської екологічної комісії напрацьовували постанову про те, аби під час видачі дозволу на оренду земельної ділянки підприємства надавали і висновок з оцінки впливу на довкілля. Не можна допустити, аби наше місто було в зоні ризику через забруднення. Якщо ж Ви маєте свої пропозиції, як покращити екологію у Львові, прошу звертатися до мене через мою сторінку в Фейсбуці або за адресою
Наприкінці додам, що біди екологічні ближчі до нас, аніж нам здається. Львів у списку 295-ти найзабрудненіших міст світу! Джерело цієї інформації – рейтинг Pollution Index 2018 станом на листопад. Щоправда, наше місто не у топах, займає 153-є місце за забрудненням (в списку є чотири українських населених пункти – Дніпро (15 місце), Київ (104), Львів (153) і Харків (163); цікаво, що Львів навіть обігнав більш промислово розвинутий Харків).