"Криза як економічний процес триває два-три роки. Якщо вважати, що вона розпочалася в Україні півроку тому, у нас залишилося ще півтори роки. Пік кризи очікується весною 2009 року", - повідомив 28 жовтня під час прес-конференції кандидат економічних наук, голова громадської організації "Центр соціально-економічного моніторингу" Ярослав Качмарик.
"Інститут економічного прогнозування ще півроку тому почав критично оцінювати макроекономічні показники в країні. Коли він почав критикувати уряд Януковича, останній було змінено за два місяці. Так виглядає, що скоро відбудеться і зміна чинного уряду. Чому про кризу в Україні почали говорити, коли вона наблизилася до фінансових структур? Криза у світі уже давно, в вона називалася споживчою. Згадайте, як було минулого року. Ціни різко зросли впродовж двох місяців, а зараз вони зростають стрибкоподібно впродовж року", - зауважив Ярослав Качмарик.
За його словами, економічна криза розпочалася в Україні у другій половині 2007 року. Але тоді політичні партії чекали на вибори, тому знайшли можливості цю кризу зупинити на кількам місяців, зокрема, шляхом грошової емісії, евальвації гривні. "Всі повірили, що гривня є сильною, і за це поплатилися. Національна валюта сильною бути не може, якщо зупиняється виробництво. Так і сталося, наш споживчий ринок почав залежати від зовнішнього виробника. Ввозиться більше, ніж вивозиться, це стосується і Львівщини. Частка нашої області у експортному потенціалі країни становить 1,7%", - розповів експерт.
За словами Я. Качмарика, економічна криза - це втрата робочих місць і за кордоном. Він стверджує, що за кордоном працює щонайменше 400 тис. мешканців Львівщини. "Уявімо собі, що вони повернуться на Львівщину. Чи готова область зустріти людей, які будуть без роботи?" - зазначив він.