Національне антикорупційне бюро 6 лютого повідомило про підозру колишньому генеральному директорові ДП «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм». Керівникові підприємства закидають завдання багатомільйонних збитків через махінації з нерухомістю.
Як повідомила прес-служба НАБУ, справа стосується багатоповерхового будинку, побудованого ЗАТ «Інтерінвестсервіс» 2004 року на території студії. Будівля розташована на вулиці Туманяна, 15-а в Києві на березі Русанівського каналу.
«Укртелефільм» отримав від забудовника 80 квартир, 28 з яких студія відразу продала, ще 28 віддала на баланс міста.
Решту, а саме 24 квартири, 2017 року було продано ТОВ «Лодокс» (за ціною 4 тис. грн за квадратний метр) разом із сімома нежитловими приміщеннями та 36 паркомісцями. Саме ця угода привернула увагу слідчих.
«Колишній керівник « Укртелефільму» в змові з приватними особами здійснив відчуження на користь ТОВ майнових прав на 67 об'єктів нерухомого майна (квартири, нежитлові приміщення, паркомісця), що розташовані в Києві. Унаслідок цих дій, які вчинені з численними порушеннями процедури відчуження державного майна, зокрема, без узгодження з органом управління - Державним комітетом телебачення і радіомовлення України, державі в особі ДП завдано збитків на суму 68,72 млн грн», – йдеться в повідомленні НАБУ.
У листопаді 2018 року договір купівлі-продажу був визнаний недійсним у суді.
Колишньому директорові «Укртелефільму» повідомили про підозру за ч.2 ст.364 (зловживання службовим становищем) та ч.4 ст.358 (підробка документів), директору ТОВ - за ч.5 ст.27, ч.2 ст.364 (зловживання службовим становищем), ч.4 ст. 358 (підробка документів), ч.3 ст.209 (відмивання грошей), організатору схеми - ч.3 ст.27, ч.2 ст. 364 (зловживання службовим становищем), ч.ч. 1, 4 ст. 358 (підробка документів), ч.3 ст.209 (відмивання грошей).
Як раніше інформували журналісти-розслідувачі з програми «Схеми», залишити «Укртелефільм» без квартир вдалося завдяки суперечливій довіреності на розпорядження майном, підписаній колишнім керівником «Укртелефільму» Віктором Петренком.
За вигаданою схемою, під час продажу квартир вартість одного квадратного метра ділилась на дві частини: 75% офіційно надходило в касу держпідприємства, а ще 25% покупець віддавав готівкою приватній фірмі, яку підрядив «Укртелефільм» нібито за послуги підбору потрібної квартири.