Екс-гендиректор «1+1» Олександр Ткаченко стане міністром культури

Кандидатуру Ткаченка підтримали майже одноголосно на засіданні фракції «Слуга народу»

19:28, 1 червня 2020

Новим міністром культури може стати народний депутат від фракції «Слуга народу», колишній гендиректор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко. Про це у понеділок, 1 червня, повідомили низка українських ЗМІ з посиланням на депутатів СН.

Зокрема, як пише LB.ua з посиланням депутатку від «Слуги народу» Євгенію Кравчук, після вступу на посаду міністра замість Ткаченка головою комітету з питань інформполітики рекомендуватимуть Микиту Потураєва. А замість Ткаченка у парламент потрапить Денис Маслов.

Про підтримку кандидатури Ткаченка повідомив також депутат від «Слуги народу» Олександр Качура на своєму каналі в Telegram. За його словами, фракція підтримала кандидатуру Ткаченка майже одноголосно.

Зазначимо, що в уряді Дениса Шмигаля посада міністра культури залишалася вакантною. Обовʼязки голови відомства виконувала Світлана Фоменко. У попередньому уряді Олексія Гончарука міністром культури був Володимир Бородянський.

Раніше Ткаченка також називали можливим кандидатом в мери Києва. 7 жовтня 2019 він також підтвердив, що претендує на посаду голови КМДА.

Сам Ткаченко на своїй сторінці у Facebook висловив вдячність колегам за довіру та наголосив, що своїми завданнями наразі бачить в тому, щоб «розібрати накопичені справи через переформатування міністерства та відсутності впродовж двох місяців міністра. І почати працювати».

«Культура сьогодні в тривожному стані. За період карантину ми уже декілька разів боролись за її фінансування. Спочатку під час секвестру бюджету, тепер – коли уряд не виділяє потрібного фінансування у своїй Програмі. Мова про 1,8 млрд. грн. Комітетом розробили ряд законів на підтримку культури та креативних індустрій. Плануємо цього тижня пройти друге читання закону №3377. Продовжуємо роботу над індустріальним Законом про медіа. Це ті завдання, які маю довести до кінця», – зазначив він.

Хто такий Олександр Ткаченко

Ткаченко в 1994-1999 рр був президентом телекомпанії (продакшн-студії) «Нова мова», яка виробляла телепрограми «Післямова» і «Обличчя світу» для каналів «УТ-1» і «Інтер».

У 1996-1997 рр очолював службу новин ТСН і став заступником генерального продюсера каналу «1+1». У 1998 році покинув «1+1», зосередившись на розвитку «Нової мови».

У квітні 1999 року очолив телеканал «Новий канал», який вже у 2000 році увійшов до трійки лідерів ринку. Пост генерального директора покинув в 2005 році.

З березня по травень 2008 року працював в Москві заступником генерального директора телеканалу РЕН-ТВ в рамках консультаційної угоди. Займався програмуванням контенту і сітки мовлення.

З серпня 2008 року обіймає посаду генерального директора групи 1+1 медіа, в яку входять телеканали «1+1», «2+2», «ТЕТ», «ПлюсПлюс», «Бігуді», «Уніан-ТВ», «1+1 International» і Ukraine Today, сейлз-хаус Плюси і компанія з виробництва телеконтенту 1+1 продакшн.

У квітні 2014 року на тлі кримської кризи і збройного конфлікту на сході України закликав українські телеканали відмовитися від трансляції російських серіалів про силовиків. Надалі виступив на підтримку законопроекту про заборону російських фільмів і серіалів, які пропагували збройні і правоохоронні сили Росії.

На парламентських виборах 2019 обраний народним депутатом від партії Слуга народу, №9 в списку.