Екс-міністра транспорту Миколу Рудьковського затримали у Москві

У червні 2014 року мітингарі змусили його кинути камінь у посольство РФ у Києві. Тепер його судитимуть за це у Росії

13:13, 1 жовтня 2018

Колишнього міністра транспорту України і екс-депутата Верховної Ради Миколу Рудьковського затримали в Москві, повідомляє російський «Інтерфакс» з посиланням на поінформоване джерело.

За інформацією співрозмовника агентства, Рудьковського затримали 28 вересня на Новій Басманний вулиці в центрі російської столиці. Йому обрано запобіжний захід у формі арешту.

У лютому 2017 року Слідчий комітет РФ заочно висунув Рудьковському звинувачення за статтею 360 Кримінального кодексу РФ (напад на установи, які користуються міжнародним захистом).

За даними СК РФ, 14 червня 2014 року, Рудьковський, «діючи в групі з іншими особами, брав участь у псуванні майна посольства Росії, в тому числі з використанням підручних засобів закидали фасад будівлі».

Як писав «Кореспондент», того дня народний депутат Микола Рудьковський пришов під посольство РФ в Києві, під яким напередодні почалися погроми, і вже там, піддавшись на вмовляння мітингувальників, кинув камінь в будівлю дипломатичної установи.

На відео «Радіо Свобода» видно, що мітингарі фактично змусили Рудьковського жбурнути каменюкою у бік посольства, а опісля облили зеленкою.

У травні 2016 року Басманний районний суд Москви заочно заарештував Рудьковського.

Нагадаємо, у травні 2018 року Рудьковського затримали в Дубаї за підроблений іранський паспорт. Незабаром українського міністра відпустили з-під варти, після чого він виїхав з ОАЕ.

Екс-нардеп мав проблеми і з українським Інтерполом, фігуруючи в справі про викрадення екс-глави компанії «Нафтогазвидобування» Олега Семінського, серед власників якої раніше були Микола Рудьковський і Нестор Шуфрич. Семінського викрали 2011 року, а відпустили тільки за п'ять років. Серед замовників викрадення називали ім'я Рудьковського.

Рудьковський був знятий з розшуку Інтерполу, коли Генпрокуратуру очолював Віктор Шокін.

2008 року Рудьковського звинувачували в зловживання службовим становищем і розтраті коштів у особливо великих розмірах. Зокрема йому інкримінували поїздки за кордон державним коштом.