Екс-нардепа Дмитра Крючкова екстрадували з Німеччини в Україну

Свідчення Крючкова можуть допомогти з'ясувати ступінь впливу президентського оточення на корупцію в енергетиці

22:13, 15 квітня 2019

Детективи Національного антикорупційного бюро затримали колишнього депутата Верховної Ради, екс-голову правління ПрАТ «Холдингова компанія «Енергомережа» Дмитра Крючкова у міжнародному аеропорту «Бориспіль». Про це ввечері в понеділок, 15 квітня, повідомляє прес-служба НАБУ.

«15 квітня 2019 року голову правління ПрАТ «ХК «Енергомережа», підозрюваного у завданні збитків державі на суму понад 346 млн гривень, екстрадували з Німеччини в Україну. Детективи НАБУ затримали чиновника в міжнародному аеропорту «Бориспіль», - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що протягом 48 годин з моменту затримання суд повинен обрати Крючкову запобіжний захід.

Детективи НАБУ за погодженням з прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури мають намір наполягати на арешті підозрюваного з альтернативою застави в розмірі 346,22 млн гривень.

Зазначимо, що раніше земельний суд Баварії затвердив заяву Крючкова про відмову від статусу політичного біженця і від консульської допомоги Німеччини.

Хто такий Дмитро Крючков і які наслідки може мати його екстрадиція в Україну

Нагадаємо, що наприкінці березня вийшло журналістське розслідування проекту «Схеми: корупція в деталях», з якого випливає, що у 2015 році Дмитро Крючков через керовану ним компанію «Енергомережа» організував схему виведення коштів з державних енергопостачальних компаній (обленерго) в інтересах бізнесменів Ігоря та Григорія Суркісів, а також нардепа БПП і одно з найближчих друзів президента Ігоря Кононенка.

Детектив НАБУ Роман Войтюк заявив, що Крючков та інші особи, залучені до корупційної схеми, завдали Україні збитків на загальну суму у понад 1,4 млрд грн.

Сам Крючков надав письмові свідчення, «Порошенко-Кононенко отримували від 50% до 75% доходів від бізнесу, який був предметом домовленостей». Він також стверджує, що принципові домовленості були із Порошенко, який виступав основним отримувачем доходів, а Кононенко ухвалював лише локальні рішення.

Навесні 2018 року Крючков був затриманий в Німеччині за запитом України, однак потім його відпустили під заставу, незважаючи на вимоги НАБУ і САП про його екстрадицію.