Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру генерал-лейтенанту – колишньому заступнику Міністра оборони в службовій бездіяльності в умовах особливого періоду. Про це повідомили у прес-службі ДБР.
За даними слідства, у квітні 2018 року заступник Міністра оборони України не зупинив прийом бронежилетів «Корсар М3с 1-4» достовірно знаючи, що за умови намокання (дощування) у бронежилетах змінюється молекулярна структура «кевлару» і він втрачає свої куленепробивні властивості, через що вони не витримують постріл навіть з пістолету Макарова по першому класу захисту. Окрім цього, через комплектування частини бронежилетів бронеплитами неналежної якості бронежилети четвертого класу захисту прострілюються гвинтівкою та автоматом.
Крім того, через неналежну форму бронеплит, які мають гострі кути, при падінні була загроза отримати поранення.
Також, підозрюваний, використовуючи свої повноваження, змусив своїх підлеглих, які доповідали про вказані недоліки бронежилетів, прискорити їх прийом.
Як інформував ZAXID.NET, закуплений чиновникам бронежилет «Корсар М3с» першого класу захисту не повинен прострілюватися в разі атмосферних опадів або в разі занурення у воду. Однак під час слідчих дій бронежилет не пройшов балістичних випробувань на стійкість до обстрілу 9х18 мм пістолетними патронами.
Бронепластина «Корсара М3с» четвертого класу захисту теж не пройшла випробувань. По ньому стріляли гвинтівковою кулею 7,62 мм (три постріли, одне пробиття) і кулею 5,45 мм автомата АК-74 (три постріли, одне пробиття).
Своєю чергою, тодішній начальник головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення Збройних сил України Дмитро Марченко (він один з підозрюваних) претензії Держбюро розслідувань відкидав. Улітку 2019 року він звинуватив ДБР у фабрикації аудіозаписів прослуховування в цій справі.
У листопаді минулого року Державне бюро розслідувань повідомило про підозру п'ятьом топчиновникам Міноборони в закупівлі неякісних бронежилетів «Корсар». Трьох заарештували з можливістю вийти під заставу в 76 млн гривень. Це начальник Головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення Дмитро Марченко, його перший заступник Сергій Почтаренко і начальник управління контролю якості Михайло Каморянський.
Ще двом суд обрав домашній арешт. Це заступниця начальника Марченка Ольга Капінус і начальник відділу розробки речового майна Василь Саковець. 26 листопада ДБР вручило підозру власнику компанії, яка виробляла бронежилети.