Екс-депутат Держдуми РФ стверджує, що голосував за анексію Криму під тиском

13:46, 17 лютого 2017

Колишній депутат Державної Думи РФ Денис Вороненков, який нещодавно разом із дружиною отримав українське громадянство, розповів, що голосував за анексію Криму в російському парламенті через загрозу «для життя та особистої свободи». Про це він заявив в інтерв’ю виданню «Обозреватель».

«Те голосування містило в собі небезпеку для життя та особистої свободи. Причому, багатьом говорили, що хто не проголосує, той від Держдуми на 50 метрів не зможе піти», – зазначив Денис Вороненков.

Щодо голосування з цього питання тодішнього депутата від «Справедливої Росії» Іллі Пономарьова, який єдиний зі 450 депутатів Думи не підтримав анексії Криму, то Вороненков наголосив, що той був досить публічною людиною і «з ним не можна було вчинити так, щоб він просто зник і все».

«А скажіть, хто б згадав Дениса Вороненкова? Я прекрасно усвідомлював ті ризики, які, в першу чергу, не для мене особисто, а для моєї сім’ї, для моїх дітей», – додав екс-депутат.

Водночас, як заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, голосуванню Вороненкова за анексію Криму нададуть згодом оцінку.

«У нас є два свідки, екс-депутата Держдуми Росії. Один з яких голосував за анексію Криму, інший – не голосував. Оцінку цьому також буде надано, але наразі його свідчення були для нас досить важливими. Виявилося, що Янукович написав два листи: один – Путіну, другий – Держдумі Росії.Вони обидва використовувалися для прикриття російської окупації Криму, а далі агресії на території Донбасу», – сказав генпрокурор.

Луценко повідомив, що співпраця з Вороненковим розглядається лише в контексті свідчень проти Януковича.

Нагадаємо, колишній депутат Державної Думи РФ від Компартії Денис Вороненков та його дружина, теж екс-депутат Держдуми від «Єдиної Росії» Марія Максакова отримали громадянство України.

Максакова та Вороненков переїхали до Києва у грудні 2016 року, коли ще були чинними депутатами російського парламенту. За словами колишнього депутата від КПРФ, перебратися в Україну вони були змушені через політичне переслідування. Окрім того, колишній депутат зазначив, що особисто не голосував у Держдумі РФ за рішення про анексію Криму.