Екс-голову виборчого штабу Дональда Трампа відправили під домашній арешт

22:01, 30 жовтня 2017

Федеральний суд Вашингтона ухвалив рішення обрати для екс-голову штабу Дональда Трампа Пола Манафорта і його бізнес-партнера Ріка Гейтса запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Про це повідомляє Bloomberg.

Суд ухвалив таке рішення, виходячи з побоювань, що Манафорт і Гейтс можуть залишити країну після того, як вони відмовилися визнавати свою провину.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Манафорту запропонували здатися федеральній владі США у зв'язку з розслідуванням спеціального прокурора Роберта Мюллера щодо ймовірного втручання Росії у президентські вибори в США.

30 жовтня, близько 8:15 за місцевим часом Манафорт разом зі своїм адвокатом сам прийшов до представників міністерства юстиції.

В офісі спеціального прокурора США заявили, що Манафорта і Ґейтса обвинувачують за 12 пунктами, зокрема, у змові проти Сполучених Штатів, змові з метою відмивання грошей, нереєструванні іноземним агентом та сімох випадках замовчування щодо рахунків в іноземних банках.

Це перші звинувачення, висунуті комісією спеціального прокурора Роберта Мюллера. Він займається розслідуванням імовірного втручання Росії в президентські вибори в США від травня.

У січні розвідка США заявила, що президент Росії Володимир Путін розпорядився провести «кампанію впливу» на вибори 2016 року у Сполучених Штатах.

Пол Манафорт є однією з ключових фігур в розслідуванні можливого втручання Росії у президентські вибори у США. У червні 2016 року він очолив виборчий штаб Трампа і взяв участь у зустрічі Дональда Трампа-молодшого з російською юристкою Наталією Весельницькою. В середині серпня того ж року Пол Манафорт залишив посаду після того, як стали відомі подробиці його ділових і політичних зв’язків з екс-президентом України Віктором Януковичем.

Президент Дональд Трамп незмінно заперечував факти змови з Росією під час передвиборної кампанії. Він не раз говорив, що заяви про російський слід в американських виборах та розслідування, які проводять щодо цього – це не що інше, як спроби демократів пояснити перемогу Трампа над Клінтон.

Росія також заперечила втручання у вибори у США.