Президент України бачить у Верховній Раді свого партнера - на його переконання, народні депутати мають, насамперед, спільно та ефективно працювати над створенням законодавчої бази, спрямованої на розбудову демократичної держави та високих стандартів соціально-економічного розвитку. На цьому наголосив заступник глави Секретаріату Президента - Представник Президента у Верховній Раді Петро Олійник.
Говорячи про вчорашнє рішення частини народних депутатів НУ-НС, він нагадав, що ця фракція складається з різних політичних партій, кожна з яких на засіданні своїх керівних органів вирішує напрямок свого руху - водночас НСНУ на своєму партійному з'їзді рішення щодо коаліції не приймала. П.Олійник у цьому контексті відзначив важливість дотримання партійної дисципліни, як важливої складової стабільності будь-якої політичної сили.
Голосування частини фракції НУ-НС за створення нової коаліції у Верховній Раді, на думку П. Олійника, засвідчило втрату цими депутатами своєї політичної ідентичності. "По суті, вони пішли у фарватері інтересів інших політичних сил - БЮТ, Блоку Литвина і КПУ, які мають яскраво виражений кон'юнктурний характер. Вони зіграли на досягнення фальшивих цілей. Це - початок шляху до політичного аутсайдерства", - сказав він.
Зазначена частина фракції НУ-НС продемонструвала, що вона не може бути міцною, прогнозованою опорою Президента попри постійні запевнення в цьому, зауважив П.Олійник. Спровокований цими депутатами розкол в НУ-НС став індикатором реальних, а не декларованих настроїв всередині фракції, додав він.
"Таким чином, Президент спирається саме на ту частину НУ-НС, яка є послідовною у своїх діях, дотримується власної політичної лінії, спирається на волю своїх виборців і не вдається до подвійних стандартів", - сказав представник Глави держави у ВР.
Безумовно, зазначив П.Олійник, оцінку діям народних депутатів НУ-НС, що проголосували за створення коаліції, має дати з'їзд відповідної політичної сили. Він особливо підкреслив: Глава держави ніколи не ставив за мету контролювати дії та рішення будь-якої парламентської фракції. "Ручне керування народними депутатами, на думку Президента, відійшло у минуле і не може бути ефективним", - відзначив П.Олійник.