Екс-керівник внутрішньої безпеки ДФС Юрій Шеремет став фігурантом справи САП про збагачення

17:35, 10 березня 2017

Колишній керівник внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби Юрій Шеремет фігурує у кримінальному провадженні про незаконне збагачення. Про це йдеться у відповіді Генпрокуратури на запит «Української правди».

Вказується, що відповідне провадження 1 березня було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Повідомлення про підозру, згідно із відповіддю САП, поки не вручалося. На питання, чи пов'язане провадження щодо Шеремета із справою відстороненого глави ДФС Романа Насірова, в САП відповіли, що «на даний час у матеріалах кримінального провадження відсутні фактичні дані, які б давали підстави для його об'єднання з іншими кримінальними провадженнями, що розслідуються НАБУ».

Водночас в ДФС «Українській правді» підтвердили, що Шеремет був звільнений 7 березня.

Нагадаємо, керівник внутрішньої безпеки ДФС подав у відставку після затримання відстороненого глави ДФС Романа Насірова. У ніч на 7 березня він написав про побоювання прокуратури і свій зв'язок з відстороненим главою ДФС Романом Насіровим: «Щойно державний обвинувач при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу Роману Насірову наголосив, що одним із ризиків чому на час слідства він повинен бути під вартою є те, що я знайомий з ним зі школи і якщо він буде на волі зможе зі мною спілкуватись і через мене впливати на працівників ДФС що унеможливлює об'єктивність слідства».

Після цього він публічно дав слово державному обвинувачу, що наступного дня звільниться з посади керівника внутрішньої безпеки ДФС України. «Я виключно за забезпечення об'єктивності та встановлення істини у справі», – написав чиновник.

Як відомо, вночі 7 березня Солом’янський райсуд Києва обрав відстороненому голові ДФС Роману Насірову запобіжний захід у вигляді арешту на 60 діб з альтернативою внесення застави в 100 млн гривень.

За даними САП, Насіров у 2015-2016 роках, діючи в інтересах нардепа Олександра Онищенка, дав керівникам регіональних і територіальних органів ДФС незаконну вказівку приймати безпідставні рішення про розстрочку податкового боргу ТОВ «Фірма «Хас», ТОВ «Карпатнадраінвест» і ТОВ «Надра Геоцентр».