Екс-керівник МЗС України запідозрив, що Росія хоче "кинути" США та Канаду

09:12, 12 червня 2008

"Я дещо здивований виступом президента Російської Федерації. Якраз НАТО на сьогоднішній день є єдиною безпековою структурою, яка забезпечує безпеку країн європейського континенту", - прокоментував ідею президента РФ Дмитра Медведєва щодо нового договору європейської безпеки народний депутат України від НУНС, голова НРУ, голова парламентського Комітету з питань євроінтеграції Борис Тарасюк. Про це повідомляє прес-служба НРУ.

"Пригадаймо, що НАТО було створено в 1949 році як наслідок провокаційних дій Радянського Союзу проти східного сектору Берліну. Об’єднання західних країн в організацію Північно-Атлантичного Договору як раз і стало відповіддю на дії СРСР. Головним чином створення НАТО було покликано, щоб надати більшої стабільності і безпеки західним демократіям після Другої світової війни, надання їм підтримки і убезпечення цих країн від можливої агресії з боку Радянського Союзу, який на прикладі східного Берліну продемонстрував можливість таких планів", - додав Борис Тарасюк. На думку політика, "говорити про те, що НАТО не виконує функції безпеки для Європейського континенту, - це неправильно, бо створення НАТО якраз і було покликано зміцнити європейську безпеку".

"Те, що сьогодні в рамках ЄС відсутній аналогічний НАТО компонент континентальної безпеки, - це питання недоліків в розвитку політики безпеки з боку ЄС, - зауважив Борис Тарасюк. - Створення будь-яких нових структур, до чого закликає президент РФ, навряд чи приведе до більшої безпеки на Європейському континенті. Можна погодитися з ним, що доцільно вирішувати спірні питання за столом переговорів, не вдаючись до військової сили. Але як тоді розуміти поведінку Росії в "заморожених" конфліктах на території Молдови та Грузії?"

"На мою думку, ця ініціатива покликана фактично відірвати від питань загальноєвропейської колективної безпеки, яка базується на НАТО, двох ключових північноамериканських партнерів - Сполучені Штати і Канаду. Отже, я думаю, що країни ЄС та інші країни Європи самі розберуться в цій "новій-старій" ініціативі", - наголосив Борис Тарасюк.