Екскурсія для майбутніх спеціалістів на ДТЕК Добротвірська ТЕС

11:50, 23 травня 2017

Студенти Червоноградського гірничо-будівельного ліцею, що навчаються за спеціальністю газоелектрозварювальників, відвідали ДТЕК Добротвірську ТЕС. Під час екскурсії вони не лише ознайомилися з процесами виробництва електроенергії, а й дізналися, яких фахівців найбільше потребує електростанція.

Студенти на власні очі побачили, як на електростанції проводяться ремонти, щоб безаварійно працювати в осінньо-зимовий період. Адже надійна робота Добротвірської ТЕС надзвичайно важлива для Львівщини, тому що електростанція не лише спалює вугілля, видобуте на шахтах Львівщини, а й забезпечує більше половини потреб області в електроенергії.

«Така екскурсія студентів червоноградського ліцею дуже важлива, адже майбутнім шахтарям треба знати і розуміти як спалюється вугілля і виробляється електроенергія. Робота Добротвірської ТЕС тісно пов’язана з шахтами державного підприємства Львіввугілля, адже практично все видобуте ними вугілля відправляється на теплові електростанції «Західенерго», куди входить Добротвірська ТЕС. На сьогодні ДТЕК «Західенерго» викуповує увесь вільний об'єм вугілля шахт Львівсько-Волинського басейну, з початку року це становить 74% від усього видобутого вугілля», – розповів Олег Таращук, директор ДТЕК Добротвірської ТЕС.

За словами директора, співпраця червоноградських шахтарів та добротвірських енергетиків відбувається на постійній основі.

«Сьогодні до нас на екскурсію приїхали студенти Червоноградського гірничого ліцею. Ми їх познайомили з нашою станцією, показали, як вже зараз період проводимо ремонтну кампанію, а також показали, куди йде вугілля, яке видобувається у Червонограді. Адже ми його спалюємо і натомість повертаємо електроенергію, задовольняючи Львівську область практично на 2/3 електроенергією», – зазначив інженер котлотурбінного цеху Олег Тумко.

Також студенти побачили сучасне обладнання, яке працює на ДТЕК Добротвірській ТЕС. Зокрема, електрофільтри, що дозволяють значно знизити рівень шкідливих викидів в атмосферу. Таке близьке знайомство з особливостями роботи станції викликало у багатьох неабияке зацікавлення.