Експерт: Діалог ЄС та України – це розмова з глухонімим

22:32, 11 грудня 2012

Заяви Європейського Союзу на адресу України нагадають розмови із глухонімим, яким є українська влада, висловив думку політолог Віталій Бала, говорячи про те, що Євросоюз висунув Україні декілька вимог для підписання Угоди про асоціацію.

"Це все можна було вже зробити. ЄС тільки ще раз на всьому тому зауважив. Там ніби якесь спрощення буде щодо питань асоціації. Крім того, було і засідання міністрів закордонних справ ЄС. А вимоги - це не є щось таке, чого не можна зробити", - підкреслив він для Gazeta.ua.

Експерт додав: "Ми маємо розуміти, що ситуація доволі патова в контексті Юлії Тимошенко і Юрія Луценка. Є рішення вже і Європейського суду з прав людини по цим справам, крім того, думаю, буде і позитивне рішення щодо вироків. Але водночас тут, в Україні, намагаються і далі відкривати справи по них. Тому це (вимоги ЄС — ред.) нагадує, скажімо, розмову з глухонімим — ніби і не чує, і не може нічого сказати, а робить свою справу. Глухонімий у цьому випадку — це українська влада".

Водночас, Бала не став відповідати на запитання, що робитиме ЄС далі, якщо влада таки не виконає цих вимог.

"Ставити це питання зараз не зовсім правильно. Європейський Союз буде приймати рішення відносно України по мірі тих питань, які будуть виникати, чи проблем, які не будуть вирішуватися. І це, в першу чергу, залежатиме від української влади. Але ми не знаємо, що ще за цей час може зробити українська влада чи хорошого, чи поганого саме в середині Україні", - наголосив він.

Зазначимо, що Європейський Союз очікує, що українська влада виконає три умови для підписання Угоди про асоціацію. Мова про це йде у висновках Ради ЄС, схвалених у понеділок в Брюсселі на засіданні міністрів закордонних справ країн-членів ЄС.

У висновках Рада підтвердила, що швидкість реалізації прагнення про асоціацію з ЄС залежатиме від результатів, досягнутих самою Україною, та оцінюватиметься на основі поступу в трьох сферах:

-відповідність парламентських виборів 2012 року міжнародним стандартам, а також характер дій, що слідували за виборами;

-поступ України в розв'язанні питання вибіркового правосуддя та уникнення цих проблем у майбутньому;

-виконання реформ, що були визначені в спільно погодженому порядку денному асоціації Україна-ЄС.