Експерт: Ліцензування імпортних ліків – європейська практика

12:55, 13 лютого 2013

Закон України «Про ліцензування імпортних ліків», який повинен вступити в дію 1 березня, це нормальна практика, однак питання викликають підзаконні акти, зміст яких наразі залишається невідомим. Про це в коментарі ZAXID.NET розповів голова громадської організації «Союз працівників фармації» Костянтин Косяченко.

«До самого закону в мене нормальне ставлення. Це – європейська практика, і ніхто в європейських країнах нічого не боїться. Це – контроль за тим, що постачається саме той лікарський засіб і саме туди. Тобто це – додатковий механізм контролю для запобігання розповсюдженню фальсифікату, принаймні в імпорті», - зазначив Костянтин Косяченко.

Водночас він наголосив, що питання викликають підзаконні акти (ліцензійні умови, тощо), зміст яких наразі залишається невідомим. Власне з цим він пов’язав і протести проти закону з боку українських політиків та громадських організацій.

«Ніхто поки що не розуміє, як це (ліцензування – ред.) буде відбуватися, тому що наразі немає підзаконних актів, які описують сам механізм… Я думаю, вони найближчим часом будуть прийняті або винесені на публічне обговорення», - зазначив Костянтин Косяченко.

Нагадаємо, 12 лютого у Львові на площі Ринок відбулася акція «Черга за життям» в знак протесту проти ЗУ «Про ліцензування імпортних ліків», який повинен вступити в дію 1 березня.

Крім того, як інформував ZAXID.NET, громадські організації та пацієнти звернулися до президента України з відкритим листом, закликавши скасувати Закон № 5038-VI, який призведе до значного підвищення цін на ліки і через який деякі препарати взагалі зникнуть з аптечних полиць. Водночас, народний депутат Леся Оробець заявила, що опозиція готова до скасування 5038-VI будь-коли – за умови забезпечення нинішньою більшістю особистого голосування в Раді.

Нагадаємо, близько 30% ліків, які сьогодні споживаються українці, - іноземного виробництва.