Реформа у сфері державної реєстрації нерухомого майна, яка запрацює з 1 січня 2013 року, не є життєздатною, адже БТІ у цій сфері працює більше 80-ти років, має чималий досвід та базу даних, а реєстр новоствореної Державної реєстраційної служби – порожній, вважає заступник начальника Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права на об’єкти нерухомого майна Дмитро Мартиш.
«БТІ не критикує Держреєстр, БТІ застерігає, що ця реформа, яка зараз буде запроваджена з 1 січня, вона від початку не життєздатна. Люди все таки мають рацію, коли в останні дні стоять у чергах, вони не вірять. Ця реформа полягає: взяли технічну частину об’єкта нерухомого майна і юридичну розірвали. Тепер технічну частину буде робити БТІ, а юридичну частину будуть робити приватні нотаріуси та Служба державної реєстрації», – заявив в ефірі «5 каналу» Мартиш.
«БТІ працює вже більше вісімдесяти років в Україні і накопичило величезну інформацію, величезний досвід, який зберігається в БТІ. Що таке новий реєстр – це програма абсолютно пуста», – додав він.
Як повідомив заступник директора департаменту Державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Укрдержреєстру Анатолій Лещенко, внесення до новоствореного Державного реєстру прав на нерухоме майно, зареєстрованих до 1 січня 2013 року, буде безкоштовним.
За прогнозами Спілки фахівців з нерухомого майна України, ринок нерухомості зупиниться щонайменше на два місяці у зв’язку з набуттям чинності з 1 січня 2013 року реформи у сфері державної реєстрації нерухомого майна.
Раніше президент Віктор Янукович розкритикував за багатьма пунктами ухвалений парламентом закон «Про технічну інвентаризацію об'єктів нерухомого майна».