Український політолог Олександр Крамар вважає, що самоізоляцією Росії вже активно користається Китай. Цьому сприяє як структура російського експорту, так і різний потенціал економік та людських ресурсів країн.
Таку думку він висловив в черговому номері журналу «Український тиждень».
За словами політолога, росіяни загалом підтримують курс Кремля на самоізоляцію та конфронтацію із Заходом, ігноруючи той факт, що не мають реальних шансів стати ще одним світовим полюсом впливу.
«Самоізоляцією Росії вже активно користається КНР, яка дістала можливість нав’язувати їй свій варіант нерівноправної співпраці, як-от у роботі над проектом «Сила Сибіру». Фактично відносини РФ із Китаєм дедалі більше ведуться на нерівноправній для першої основі. Цьому сприяє як структура російського експорту, так і різний потенціал економік та людських ресурсів країн. Економіка Піднебесної за ВВП по ПКС уже стала першою у світі, випередивши американську, а за номіналом перевищила $10 трлн, а це щонайменше учетверо більше, ніж у Росії. Єдиний умовний паритет, який зберігається між ними, – статус постійних членів РБ ООН на міжнародній арені та приблизно однаковий військовий потенціал за рахунок переваги РФ у ядерній зброї», - пише Олександр Крамар.
Політолог переконаний, що без зміни зовнішнього курсу Росія поволі перетворюватиметься на великий сировинний придаток КНР, тотально залежний від китайського інвестиційного та кредитного ресурсу в умовах санкцій Заходу.
«Навіть технологічно Піднебесна поступово виступатиме для РФ посередником у отриманні провідних світових технологій. За таких обставин дедалі очевиднішим буде російське технологічне відставання не лише від Заходу, а й від Китаю», - підсумував Крамар.