Експерт: Україна у рейтингах світу – богатир зі зламаною ногою

13:35, 19 квітня 2013

Розумна, але бідна, безпечна, але корумпована, з величезним ринком і мізерними можливостями для розвитку бізнесу і в особливості особистості. На думку старшого економіста Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Володимира Дубровського, така ситуація створює образ України як богатиря зі зламаною ногою, чиї сили незатребувані через необхідність вилікувати травму.

Такою постає Україна після аналізу найбільш значущих міжнародних рейтингів, пише Кореспондент.

Більшість українців оцінили в 5,1 бала з десяти своє життя в Україні. Про це свідчать дані Індексу людського розвитку (ІЛР), оприлюдненого в березні Програмою розвитку ООН (ПР ООН).

У цьому щорічному рейтингу держав, ранжованих за рівнем можливостей для розвитку особистості, Україна також посіла посередню позицію: 78-ме місце з 187. З усіх країн регіону Європи та Центральної Азії, до яких ООН зараховує Україну, нижче розташувалися тільки Боснія і Герцеговина, Азербайджан, Вірменія та Туреччина. Хоча в останній валовий національний дохід (ВНД) на душу населення вдвічі вище українського - $13,7 тис. проти $ 6,4 тис.

Аналогічне місце відвели Україні і в рейтингу процвітаючих країн Legatum Prosperity Index: займаючи 71-й рядок з 142, зі східноєвропейських країн батьківщина обганяє лише Македонію (75) і Молдову (84).

Загалом видання проаналізувало позиції України в 24 самих значущих світових рейтингах, привласнюючи за кожен з них від одного до п'яти балів – залежно від того, наскільки високо держава перебуває у списку.

"Досі мені не вдалося виразно пояснити жодному іноземцю, чому настільки багата країна, країна з настільки освіченими людьми опинилася на периферії Європи", - узагальнює положення України в більшості рейтингів директор соціальних програм Центру Разумкова Людмила Шангіна.

Так, якщо в Індексі глобальної конкурентоспроможності Україна в цілому виглядає середнячком (73-тє місце з 144), то кілька десятків складових цього індексу відкидають її далеко назад.

Країна перебуває серед останніх у галузі дотримання прав власності, ефективності правового поля у врегулюванні спорів, а також ступеня обтяжливості податкових процедур. Ці чинники зводять нанівець всі переваги держави, констатують експерти.

Більше про Україну у світових рейтингах за 2012 рік читайте тут.