Новими обвинувачення проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко влада переслідує дві мети: надалі утримувати її від активного політичного життя, а також показати громадськості, що Тимошенко утримується в ув’язненні обґрунтовано.
Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив заступник генерального директора - директор політико-правових програм Юрій Якименко.
«Якщо подивитися на всю логіку цього процесу, то вона веде до того, що за будь-якого рішення Європейського суду з прав людини, а можна передбачати, що воно буде на користь Юлії Тимошенко, вона повинна залишатися під вартою. І нова справа, - це так само, за логікою цих процесів, - це засіб утримати її від активної політичної діяльності і надалі. Це перша мета», - зазначив експерт.
«А друга - це, очевидно, показати також, що вона перебуває у такому стані, як зараз, що називається, обґрунтовано», - сказав Якименко.
Тобто, пояснює він, навіть якщо Європейський суд з прав людини прийме рішення на користь Тимошенко, у влади надалі будуть підстави говорити, що вона ув’язнена небезпідставно, оскільки звинувачується у ще більш серйозних злочинах.
Експерт додав, що міжнародна спільнота негативно відреагує на інформацію про обвинувачення Тимошенко в організації вбивства Щербаня, хоча це і не стане новиною.
«Думаю, це питання не буде новиною для міжнародної спільноти. Ми ж нічого не почули власне нового, крім того, що офіційно пред’явлені ці обвинувачення - офіційно статус підозрюваної. Але звичайно, реакція на цю інформацію буде негативною, все ж таки», - вважає Якименко.
Нагадаємо, 18 січня генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що ГПУ завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства народного депутата Євгена Щербаня в 1996 році, екс-прем'єру Юлії Тимошенко в п'ятницю «вручено підозру» в організації даного злочину.