Експерти та науковці об’єднались для збереження пам’яток ЮНЕСКО в Україні

10:00, 22 червня 2013

В Україні створено Робочу групу з підготовки законодавчих ініціатив щодо збереження об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в нашій країні. Відповідний меморандум про її створення підписали експерти із збереження та реставрації історико-архітектурних об’єктів, науковці, громадські діячі та народні депутати, повідомили в прес-службі народного депутата Ігоря Васюника.

Метою створення робочої групи є: напрацювання законодавчих ініціатив з метою забезпечення збереження  і ефективного використання історичного центру Львова та інших об’єктів, включених до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні; опрацювання пропозицій щодо внесення змін та доповнень до чинного законодавства України та формування правових механізмів контролю за збереженням об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні; напрацювання моделі управління пам’ятками, які входять до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні.

Ініціаторами створення Робочої групи виступили: народний депутат України Ігор Васюник; віце-президент УНК  ICOMOS Андрій Салюк; доцент кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів НУ «Львівська політехніка»  Василь Петрик; проректор Львівської академії мистецтв Роман Яців; Д.і.н., професор Українського католицького університету Мар’яна Долинська; заступник директора НДІ пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури України Микола Гайда; віце-президент Національної Спілки архітекторів України, голова обласного відділення Олександр Ярема;  декан гуманітарного факультету УКУ Ігор Скочиляс; доцент кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів НУ «Львівська політехніка» Юрій Дубик; К.арх., старший науковий співробітник відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України Юрій Лукомський.

До участі запросять й інших народних депутатів, керівників управлінь з охорони культурного та історичного середовища місцевих органів влади.

Нагадаємо, вісім карпатських церков внесено до спадщини ЮНЕСКО.  До цього переліку увійшли: церква Святого Юра у Дрогобичі Львівської області, церква Святого Духа в селі Потелич Жовківського району Львівської області, церква Собору Пресвятої Богородиці у селі Матків Турківського району Львівської області, церква Святої Трійці в Жовкві Львівської області, церква Різдва Богородиці у селі Нижній Вербіж Івано-Франківської області, Церква Святого Духа у Рогатині Івано-Франківської області, дерев'яна церква св. Михаїла у селі Ужок Закарпатської області та дерев’яна Струківська церква у селі Ясіня Закарпатської області.