Експерти визнали штурвал Tesla Model S незручним і навіть небезпечним

Десять англійських тест-пілотів знайшли масу недоліків і лише одну перевагу

16:51, 17 вересня 2021

Як виявилось, штурвал в автомобілі має набагато більше недоліків, ніж переваг, створює серйозні незручності і навіть може стати причиною аварійної ситуації.

Нові Tesla Model S віднедавна виробляються виключно з кермом у формі штурвалу, звичайного круглого немає навіть у списку опцій. Експерти британського видання Consumer Reports вирішили дізнатись, наскільки він зручний у повсякденній експлуатації.

У випробуваннях взяли участь 10 водіїв. Вони записували свої враження, а які потім аналізувались експертами.

Добрі новини

Експерти зазначили один позитивний аспект керма-штурвалу - на відміну від круглого керма, в нейтральному положенні він не закриває панель приладів. Втім, є одне «але». Штурвал закриває одну кнопку, яка виводить на екран меню з основними функціями.

Виглядає кермо футуристично, але користуватись ним незручноВиглядає кермо футуристично, але користуватись ним незручно

Погані новини

Їх набагато більше. По-перше, матеріал керма у Tesla Model S виявився занадто слизьким. Під час крутих поворотів він вислизає з рук, а це дуже небезпечно на високій швидкості. Під час швидкого обертання штурвалу він може просто не потрапити до руки в потрібний момент, адже деколи просто нема за що вхопитись.

Одна з жінок, яка випробовувала нову «Теслу», розповіла про занадто товстий обід, який не розрахований на невеликі жіночі руки. Крім цього, водії скаржились про біль і втому рук через відсутність звичних точок опори. Не рятував і фірмовий автопілот Tesla: за правилами навіть з активованою системою водій зобов'язаний тримати руки на кермі.

Ще однією суттєвою проблемою стали перемикачі поворотів. У Model S їх важелі замінені кнопками на самому кермі. Тобто ці кнопки обертаються при повороті штурвалу. Таким чином, якщо кермо трохи повернуте, потрібно шукати, де саме в цей момент знаходяться кнопки.

Решта кнопок на кермі теж сенсорні, тож на них легко натиснути випадково. Під час тесту експерти мимоволі включали дальнє світло, бризкали омивачем на лобове скло, а також сигналили перехожим. При цьому коли сигнал знадобився, один з водіїв не зміг вчасно його знайти, що мало не стало причиною аварійної ситуації.