Експертна група Екуменічного соціального тижня сприятиме міжконфесійному розвитку Львівщини

16:30, 13 червня 2008

Підсумком Екуменічного Соціального тижня стала Декларація експертної групи, виголошена сьогодні, 13 червня, в Українському католицькому університеті. До експертної групи увійшли директор Інституту екуменічних студій УКУ доктор Антуан Аржаковський, ініціатор Екуменічного соціального тижня, директор Інституту релігій та суспільства УКУ доктор Леся Коваленко, начальник управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Наталія Федорович, начальник відділу зовнішніх зв’язків та промоції регіону Львівської облдержадміністрації Тарас Возняк, директор Церковної Кредитної Спілки "Анісія" Володимир Сидоровський. Група має стати постійно діючою.

У декларації, виголошеній Лесею Коваленко, зазначено: "Спільні соціальні ініціативи стають невід’ємною складовою екуменічної діяльності, шляхом до відновлення єдності християнських Церков".

За ідеєю, соціальні тижні, що походять з середовища Церкви, мають тати привабливими для віруючих інших релігій і людей доброї волі, які прагнуть сприяти побудові більш гуманного світу.

"Католицька, православна та протестантські Церкви так само, зрештою, як і юдейська та мусульманські традиції, не втомлюються стверджувати, що центром і метою політичної, господарської і культурної діяльності завжди є конкретна людина. Збереження гідності особи від початку її життя до природного завершення є завданням кожного", - процитувала Л.Коваленко.

Відтак експерти декларують необхідність утвердження "принципу універсального призначення благ". За словами Л.Коваленко, його реалізація "вимагає спільного зусилля, спрямованого на створення умов, необхідних для цілісного розвитку кожної людини і всіх".

Загалом експерти переконані, що сприяти ефективності реформ в соціальній сфері може здорова співпраця Церкви, релігійних та громадських організацій з органами державної влади та місцевого самоврядування.

Щоб не залишитися голослівною, експертна група Екуменічного соціального тижня" завершує свою декларацією резолюцією, в якій визначає собі практичні завдання. Експерти збираються сприяти соціальному розвитку через створення міжконфесійного та міжрелігійного клімату співпраці та взаємопідтримки. Будуть напрацьовувати моделі і законодавчі пропозиції соціальних програм, зокрема, соціальної інтеграції неповносправних осіб, узалежнених, безпритульних, людей похилого віку. Інформаційно й експертно сприятимуть залученню кредитних спілок до реалізації церковних та державних соціальних програм. Моніторитимуть включення соціальних складових у програми розвитку міста та регіону.