Екс-посадовцю Генпрокуратури Дмитрові Сусові оголосили підозру

14:53, 26 липня 2017

Екс-заступнику начальника департаменту Генпрокуратури з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Дмитру Сусу оголошено підозру. Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро, водночас називаючи лише посаду підозрюваного.

«26 липня затриманому екс-заступнику начальника департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки – начальнику управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Генеральної прокуратури повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, кваліфікованих за ч. 3 ст. 191, ч. 4 ст. 191, ст. 366-1 Кримінального кодексу України», – сказано в повідомленні.

Йдеться про заволодіння чужим майном у великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, заволодіння та розтрату чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинених повторно; подання завідомо недостовірних відомостей у декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої законом «Про запобігання корупції».

Наразі вирішується питання про подання клопотання з обрання запобіжного заходу підозрюваному.

«За фактами можливих злочинних дій затриманої особи детективи НАБУ здійснюють досудове розслідування у різних кримінальних провадженнях, починаючи з квітня 2016 року», – уточнює бюро.

Нагадаємо, 25 липня в аеропорту «Бориспіль» детективи НАБУ затримали екс-прокурора ГПУ.

Згідно з даними «Української правди», затриманим є Дмитро Сус, якого раніше звільнили з посади за те, що він не вніс у декларацію інформацію про житло та автомобіль. У прокуратурі зазначили, що серед іншого причиною звільнення Суса стало порушення прокурорської етики, наведені в декларації невірні дані та інше.

Генпрокурор Юрій Луценко за брехню в декларації та в анкеті оголосив догану Дмитрові Сусу через те, що він забув вказати в «анкеті чесноти» авто преміум класу Audi Q7 вартістю понад 900 тис. грн, яке, за даними журналістів, належало його 85-річній бабусі.

В серпні 2016 року сталося зіткнення між співробітниками ГПУ і детективами Національного антикорупційного бюро, які здійснювали зовнішнє спостереження за Сусом. У ГПУ заявили, що стеження було незаконним. Між тим НАБУ стверджувало, що мало на це рішення суду.

За даними Бюро, два технічні працівники НАБУ були силою доставлені до департаменту Генпрокуратури і утримувалися там 11 годин. Їх звільнили тільки після звернення директора НАБУ Артема Ситника до генпрокурора Юрія Луценка.

НАБУ виклало їхні свідчення про те, що до них застосовували тортури.