Екс-президенти попросили Порошенка допомогти Музею історичних коштовностей

23:42, 20 листопада 2015

Президенти України Леонід Кравчук (1991-1994), Леонід Кучма (1994 - 2005) і Вікт​ор Ющенко (2005 - 2010) звернулися до чинного президента України Петра Порошенка з проханням втрутитися в ситуацію щодо Музею історичних коштовностей України (МІКУ), повідомляє агенство Інтерфакс

 «Глибоко стурбовані ситуацією, яка склалася після призначення на посаду генерального директора Національного музею історії України (НМІУ) Тетяни Сосновської та прийнятих нею рішень щодо Музею історичних коштовностей України (МЗСУ) в частині зміни структури, якими передбачено адміністративне підпорядкування посадових осіб, відповідальних за зберігання предметів, безпосередньо головному зберігачу і директору Національного музею історії України», - сказано у відкритому листі трьох президентів України, адресованому Петру Порошенку в п'ятницю, 20 листопада.

Вони звернули увагу Петра Порошенка на те, що згадане розпорядження гендиректора НМІУ щодо колекції МІКУ суперечить статті 3 Указу Президента України № 489 від 22 березня 2000 року, в якій передбачено, що «Національний музей історії України та його філія Музей історичних коштовностей України - є основними музейними зібраннями, здійснюють прийом, зберігання, облік і використання історичних і пам'яток культури, створених з використанням дорогоцінних металів і каменів».

«Таким чином, згадане розпорядження гендиректора НМІУ свідчить про нерозуміння призначення і сутності МІКУ», - сказано у відкритому листі.

«Невмотивовані рішення генерального директора НМІУ викликали не тільки негативний резонанс серед діячів культури та мистецтва України, і в суспільстві», - підкреслили колишні президенти України.

Беручи до уваги вищевикладене президенти України вважають, що дії Тетяни Сосновської «не допомагають поліпшенню іміджу держави у світі», і просять Петра Порошенка втрутитися в ситуацію, що склалася.

Нагадаємо, що 18 листопада музейники пікетували міністерство культури України, пртестуючи проти зміни статусу Музею історичних коштовностей. Мінкульт назвав збереження колекції музею питанням національної безпеки, наголосив на необхідності перевірок, у яких будуть задіяні СБУ, Державна пробірна служба України та інші правоохоронні органи.