Екс-розвідник КДБ розкрив маловідому біографію свого однокурсника Путіна

15:36, 28 квітня 2015

Уродженець України, колишній офіцер Першого головного управління КДБ СРСР, випускник Інституту зовнішньої розвідки імені Андропова, а тепер американський фінансовий аналітик Юрій Швець, розповів раніше невідомі дані з біографії свого однокурсника, а нині президента Російської Федерації Володимира Путіна.

Як заявив Швець в інтерв'ю «Гордон», офіційна версія біографії Путіна суттєво розходиться з реальною.

За його словами, здібності Путіна були нижче середнього.

«Путін ніколи не працював у розвідці. Основна маса співробітників Першого головного управління КДБ – це люди з досить середніми аналітичними здібностями і адекватними психологічними характеристиками. Ключове слово – «середній». Те, що Путіна направили не у розвідку, а в ленінградське управління КДБ означає, що на тлі товаришів по службі його здібності були нижче середнього», – розповів Швець.

Фото "Гордон". Путін з батьком Володимиром Спиридоновичем і матір’ю Марією Іванівною перед відправкою в НДР, 1985 рік.

За словами колишнього однокурсника президента Росії, в Ленінграді «розвідник Путін займався фігньою: розгрібав кляузи студентів на професорів, кляузи професорів на ректорів тощо».

В офіційній біографії Путіна також зазначено, що в 1985 року його відправили на роботу в східну Німеччину, де він проходив службу в територіальній розвідточці в Дрездені під прикриттям посади директора Будинку дружби СРСР–НДР. Однак, за словами Швеця, це теж неправда. За його словами, в НДР не було резидентури КДБ і, згідно з наказом, Комітет держбезпеки не вів розвідувальну діяльність на території соціалістичних країн, особливо в НДР.

«В його обов'язки входило накрити поляну для високопоставлених товаришів з Москви, нагодувати, напоїти, отоварити у магазинах, знову накрити поляну, посадити бездушні тіла в літак і відправити назад в Москву. Ось і вся розвідробота Путіна в НДР», – сказав Швець.

Він наголосив, що сам факт того, що Путіна після Інституту Андропова відправили назад в Ленінград – це «однозначний діагноз». Під час навчання його вивчали десятки викладачів і професійних інструкторів, кожен з яких після закінчення навчання писав на випускників відповідну характеристику.

«Я бачив деякі з цих характеристик – це аналітичні дослідження, приголомшливі у глибині опису інтелектуальних і психологічних здібностей об'єкта. Між іншим, знаєте, як багато про людину говорить його прізвисько? У КДБ Путіна називали Недопалком, після – Блідою Міллю, зараз – Ботоксом», – розповів він.

Швець зазначив, що Путіна обрали президентом «як слухняну маріонетку, яка на посаді глави РФ повинна була гарантувати безпеку і бабло тим, кому він прийшов на зміну».

Перша половина 1990-х, мер Санкт-Петербурга Анатолій Собчак зі своїм заступником Володимиром Путіним