Екс-власник банку «Михайлівський» незаконно вибивав борги з вкладників

15:29, 26 листопада 2016

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили в Києві діяльність call-центру, через який незаконно вимагали гроші з боржників банку «Михайлівський» в інтересах колишнього власника установи. Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

«У рамках досудового розслідування за ч. 5 ст. 191 і ст. 218-1 про розкрадання коштів банку колишнім власником, правоохоронці встановили, що зловмисники передали частину боргових зобов'язань "Михайлівського" іншій фінансовій структурі. Ділки, через підконтрольний столичний call-центр, незаконно дзвонили позичальникам банку з вимогами сплатити гроші на її рахунки», - сказано в повідомленні СБУ.

Під час обшуків у приміщеннях call-центру оперативники СБУ виявили списки вкладників банку, базу даних боржників, близько тисячі порожніх і заповнених бланків «Банк "Михайлівський"», велику кількість сім-карт, з яких здійснювалися телефонні дзвінки клієнтам.

Доручення перевірити законність вимагання грошей з позичальників банку дав СБУ президент України під час зустрічі з клієнтами "Михайлівського".

Нагадаємо, банк «Михайлівський» належав власнику мережі «Ельдорадо» Віктору Поліщуку. Його було створено влітку 2013 року для кредитування клієнтів магазинів Поліщука. Значна частина клієнтів банку через офіси банку вкладали кошти в компанії ТОВ «Індивідуальний розрахунковий центр» (ІРЦ) і ТОВ «Кредитно-інвестиційний центр» за договором фінансового кредиту. Як відомо, вклади клієнтів фінансових компаній відповідно до законодавства України не гарантуються. Однак у листопаді був прийнятий закон про компенсації таким вкладникам.

Раніше Шевченківський райсуд Києва арештував колишнього голову правління банку «Михайлівський» Ігоря Дорошенка на два місяці з правом внесення 137,8 млн гривень застави.

У травні в банк «Михайлівський» була введена зовнішня адміністрація. Пізніше стало відомо, що за день до цього банк продав свої кредити іншим фінкомпаніям.

23 травня правління Національного банку прийняло рішення про віднесення ПАТ «Банк Михайлівський» до категорії неплатоспроможних, а у липні Фонд гарантування вкладів почав ліквідацію банку.