Екс-заступник генпрокурора захищатиме у суді фірму, яка фігурує у розтраті ₴150 млн Міноборони

17:38, 15 жовтня 2017

Колишній заступник генерального прокурора Віталій Касько пішов з правління Transparency International Ukraine після того, як з'ясувалося, що він захищає інтереси ТОВ «Трейд Коммодіті» - фірми, що фігурує у корупційній схемі закупівлі палива для Міноборони.

У суботу, 14 жовтня, журналіст Денис Бігус звернув увагу на анонс прес-конференції «Позиція Трейд Коммодіті в кримінальній справі НАБУ про закупівлю палива Міністерством оборони України», яка призначена на 16 жовтня. Одним з учасників заходу там вказано партнера юридичної компанії «Василь Кисіль і партнери» Віталія Каська.

«Я правильно розумію, що «остання пристойна людина в ГПУ» і якими там ще ярликами обвішували Віталія свого часу, зараз вписується за одну з наймасштабніших корупційних схем останніх років?», – написав Бігус на своїй сторінці у соцмережі.

У неділю, 15 жовтня, виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин повідомив, що Касько склав повноваження члена правління в цій організації.

«Своє рішення Касько пояснив тим, що як керівник практики кримінального права однієї з провідних юридичних компаній в Україні («Василь Кисіль та партнери» - ред.), він ймовірно братиме участь у захисті клієнтів, у тому числі і підозрюваних у корупційних злочинах», – йдеться у повідомленні Transparency International у Facebook.

«Стандартами верховенства права розвинутих країн якісний адвокатський захист гарантований будь-кому, зокрема і особам, підозрюваним у корупційних діях», - додали у ТІ та зазначили, що підтримують рішення Каська.

Як інформував ZAXID.NET, 11 жовтня детективи НАБУ і САП затримали заступника міністра оборони Ігоря Павловського і директора Департаменту держзакупівель і постачання матеріальних ресурсів Міноборони Володимира Гулевича за розтрату понад 149 млн грн держбюджету під час закупівель палива для Міноборони за ст. ч.5 ст.191 КК. Їм загрожує від 8 до 12 років ув'язнення.

Зазначимо, що ТОВ «Трейд Коммодіті» стала активним учасником тендерів на початку 2016 року, і станом на сьогоднішній день забезпечує понад половину поставок нафтопродуктів, які закуповуються Міноборони і «Укрзалізницею».

Детективи встановили, що навесні 2016 року, між міністерством і переможцем конкурсних торгів були підписані 14 договорів на постачання палива для техніки спеціального призначення на загальну суму понад 1 млрд грн. Однак вже влітку без будь-яких правових підстав замовник і постачальник підписали низку додаткових угод про підвищення ціни за одиницю товару в середньому на 16% від початкової ціни. На підставі цих договорів на рахунки постачальника перерахували 149,339 млн грн.

Сторона звинувачення вважає, що посадові особи Міністерства оборони України з представниками комерційного підприємства вчинили злочин за попередньою змовою.

До слова, 15 лютого 2016 року Віталій Касько написав заяву на звільнення з посади за ступника генпрокурора Віктора Шокіна. На своїй посаді він займався розслідуванням гучної справи «діамантових прокурорів».

На початку квітня того ж року розгорівся скандал навколо нібито незаконно привласнених ним службових квартир. Каська звинувачували у шахрайстві з метою привласнення службових квартир. Однак, вже у січні 2017 року прокуратура закрила провадження проти екс-заступника генпрокурора Віталія Каська.