Одна з найбільш доступних електронних бібліотек світової україніки Diasporiana («Діяспоряна») опинилася на межі існування. Про це повідомив відомий журналіст Вахтанг Кіпіані на своїй сторінці у Facebook.
«Не можу уявити свого життя без сайту «Діаспоріана». Його багато років без всякої зовнішньої підтримки тягне на собі запорізький науковець Олег Богуславський. Я знаю, які фантастичні гроші витрачаються в Україні і діаспорі на різну нікому не потрібну хр$нь, а на справді вартісні проекти - «дєнєг нєт, но ви дєржитєсь» (с). Скачувати тисячі безцінних книг і пресових видань – це ми можемо (500 людей на добу!), а пожертвувати, сказавши спасибі й підтримати продовження проекту – аж 300 гривень від всіх на рік. Це гуманітарна катастрофа, пані й панове», – йдеться у дописі.
На сайті зібрано близько 20 тис. унікальних видань. У середньому 500 заходів на сайт щодня, а також безкоштовний і необмежений нічим доступ.
Diasporiana щороку проводить збірку на потреби та розвиток проекту, однак цьогоріч проект зміг залучити лише 300 грн. Автори бібліотеки зазначають, що це не дозволяє продовжувати роботу і надалі та реалізація проекту припиняється.
Як пише «Історична правда» з посиланням на Олега Богуславського, для функціонування електронної бібліотеку необхідно не менше 30 тис. грн щороку. Відтак, небайдужі до долі електронної бібліотеки можуть допомогти переказом на картку - 5168 7573 2885 7513.
фото diasporiana.org.ua
Diasporiana – українська діаспорна електронна бібліотека, заснована Олегом Богуславським 2011 року. Оцифрування відбувається частково засновником на аматорських сканерах. Волонтери сайту троє осіб з України та троє українців з Канади, Австралії та США. Частина оцифрованих книжок запозичена з інтернету. Детальніше ознайомитись з роботою Diasporiana можна перейшовши за посиланням.