Енергетики привчають школярів з Івано-Франківщини заощаджувати енергоресурси

12:05, 2 квітня 2015

Учні 1-4 класів навчально-виховного комплексу міста Бурштин на Івано-Франківщині вивчають, як слід правильно заощаджувати енергоресурси. Необхідні знання вони здобувають під час шкільних факультативів, влаштованих енергетичною компанією.

Таким чином школярі цієї бурштинської школи доєднались до проекту «Енергоефективні школи», що фінансується компанією ДТЕК.

За словами вчительки Тетяни Андрусів, це вже третя хвиля даного проекту, у ній беруть участь 50 шкіл по всій Україні. Однак цього року до проекту вперше приєднались початкові школи.

Вона додає, що учні початкових класів ще надто юні, аби робити фізично-математичні розрахунки, відтак у цьому їм допомагають батьки та вчителі. Але набуті навички бережливого користування ресурсами у малих дітей  зберігаються назавжди.  

«Батьки приходять і дякують нам за те, що їх діти тепер вміють економити енергоресурси. Вони і водичку набирають до горнятка, аби почистити зубки, вимикають після кожного світло,  та не залишають увімкненими комп’ютери», - каже Андрусів.

Щотижня у бурштинській  школі проводять факультатив під назвою «Теплопостачання та теплозбереження». Діти, за словами вчительки, відвідують факультатив охоче. В межах програми учні, зокрема, побували на екскурсії на ДТЕК Бурштинській ТЕС і відтепер знають не з підручників як виробляється електроенергія для їхніх домівок.

Під час факультативів діти, зокрема, вчаться проводити теплоаудит приміщень і, бачачи де і скільки губиться тепла,  навчаються  його зберігати.

Стартувала третя хвиля проекту в листопаді 2014 року, а триватиме до кінця квітня.

Директорка навчально-виховного комплексу у Бурштині Надія Паляк розповіла ZAXID.NET, що, за допомогою теплоаудиту, який нещодавно провели учні школи, вдалось чіткіше зрозуміти, де слід утеплювати стіни. Це і планують зробити найближчим часом. «Корисно, що наше місто має такого партнера, як ДТЕК, котрий не лише розуміє проблеми громади, а й всіляко допомагає. Ми ж розуміємо, що в бюджеті ніколи не було, та й не буде коштів, щоб проводити такі дороговартісні обстеження, як теплоаудит приміщень навчальних закладів і заходи по енергозбереженню потім», - говорить Надія Паляк.

Цікаво, що стіни цього навчального закладу прикрашають яскраві графіті від ДТЕК на енергетичну тематику, аби виховувати майбутніх дбайливих громадян.