ПрАТ «Ензим» ще чотири роки тому зобов’язався провести модернізацію своїх очисних споруд, аби навести лад зі стоками, які скидає у міську каналізацію. Однак досі відповідних кроків не зроблено. Про це заявив 31 липня депутат Львівської міської ради від «України Соборної» Юрій Кужелюк.
Депутат наголосив, що якщо говорити про сморід в районі Кривчиць та Тракту Глинянського, то тут є п’ять каналізаційних мереж, одна з яких – від ПрАТ «Ензим», інші – від житлових будинків. Оскільки неприємний запах, зі слів Кужелюка, найчастіше посилюється вночі чи на вихідних, то всі підозри падають на «Ензим», мовляв якби сморід спричиняла міська каналізація, в місті смерділо б постійно.
Також він навів цитату зі службової записки першого заступника мера Олега Синютки міському голові, де зазначено, що на 2007 рік «стічні води підприємства підлягають доочистці з метою ліквідації неприємного запаху та зменшення концентрації забруднюючих речовин».
Після цього, каже депутат, підприємство затвердило програму заходів з охорони навколишнього природного середовища, яка передбачала, зокрема, до 2008 року будівництво і спорудження другої черги очисних споруд, запуск анаеробного реактора (для очистки води) тощо. Однак досі, запевнив він, ці кроки не виконано.
«Наша мета, аби змусити підприємство завершити другу стадію очисних споруд», – сказав Юрій Кужелюк.
Водночас керівник прес-служби ПрАТ «Компанія Ензим» Назар Марко наголосив, що хоча вміст шкідливих речовин у стоках «Ензиму» перевищує нормативи, там все ж немає речовин, які спричиняють сморід у місті. З його слів, «Ензим» працює над покращенням своїх очисних споруд, зокрема, анаеробний реактор було запущено, але через технічні причини він не працює.
«Друга черга очисних споруд не має стосунку до смороду в місті. Жодне підприємство у Львові не має очисних споруд, крім нас», – зауважив Назар Марко.
Нагадаємо, впродовж кількох останніх місяців ЛМКП «Львівводоканал» взяв понад 200 проб стоків у міську каналізацію та виявив систематичне перевищення допустимих норм та концентрацій стоків підприємства «Ензим». Саме тому тиждень тому було винесено лист-попередження підприємству «Ензим» про припинення прийняття їхніх стоків у міську каналізацію.Підприємство провело ряд пікетів проти закриття стоків.